Ród Smoka pobił Pierścienie Władzy jednak producenci nie będą się cieszyć

Ród Smoka pobił Pierścienie Władzy jednak producenci nie będą się cieszyć

Jeszcze niedawno wielu piratów internetowych nawracało się i rezygnowało ze ściągania seriali i filmów, bo wystarczała im posiadana przez nich usługa streamingu. Wraz z rosnącym pofragmentowaniem treści i rywalizującymi ze sobą Disney+, Netflixem, HBO Max, Prime Video i innymi, wiele osób powróciło do torrentów. Seriale takie jak House of the Dragon i Lord of the Rings, są obecnie szczególnie popularne, chociaż ten pierwszy wydaje się być o wiele bardziej interesujący dla piratów P2P.

House of the Dragon i The Lord of the Rings: The Rings of Power to dwie wielkie produkcje z gatunku fantasy. Oba tytuły zgromadziły niezwykłą liczbę widzów na swoich platformach streamingowych, ale piraci szczególnie upodobali sobie produkcję HBO. Według oficjalnych danych, House of the Dragon przyciąga średnio 29 milionów widzów na odcinek. Amazon nie przedstawia tak szczegółowych danych, informując jedynie, że ​​premierę serialu obejrzało 25 milionów fanów.  Próbując ocenić popularność obu produkcji w sieci torrent, TorrentFreak nawiązał współpracę z I Know, aby przyjrzeć się dużej wycinkowi transferów w sieci P2P w ciągu kilku tygodni (7-21 września). Według danych dostarczonych przez I Know, House of the Dragon znacznie wygrywa: w podanym przedziale czasowym prequel Gry o Tron odnotował ponad 1,4 miliona pobrań w szczytowe dni. W sumie HotD zgromadził ponad dziewięć milionów pobrań w ciągu dwóch tygodni.

House of the Dragon wgrywa z The Lord of the Rings: The Rings of Power pod względem popularności wśród piratów. Który serial wolicie?

Serial The Rings of Power nie wydaje się jednak być tak popularny wśród piratów. Warta miliardy dolarów produkcja Amazona zebrała w sumie pięć milionów pobrań. Jeśli chodzi o kraje z największą liczbą pobrań House of the Dragon, dane zebrane przez I Know pokazują, że Rosja jest na czele. To znak czasu, biorąc pod uwagę, jak bardzo rosyjscy użytkownicy są odcięci od dostępu do usług prawnych w wyniku międzynarodowych sankcji po inwazji na Ukrainę. HotD jest również dość popularne na pirackich trackerach w Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Wielkiej Brytanii, RPA, Chinach, Filipinach, Australii i Francji.

Patrząc na podane statystyki trzeba mieć na względzie jeszcze dwie rzeczy. Statystyki obejmują tylko publiczne trackery, a ogromna część piratów wybiera bardziej bezpieczne i prywatne miejsca. Po drugie, usługa Amazonu jest dużo tańsza niż HBO, przez co może być bardziej rozpowszechniona - co z kolei przekłada się na większą ilość pobrać serialu ze smokami w tle.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ród Smoka pobił Pierścienie Władzy jednak producenci nie będą się cieszyć

 0