Ród Smoka z kolejnym rekordem, a to dopiero drugi odcinek

Ród Smoka z kolejnym rekordem, a to dopiero drugi odcinek

Jedna z największych produkcji HBO w 2022 roku to niewątpliwie Ród Smoka. Recenzja pierwszego odcinka pojawiła się już na łamach naszego portalu, w której to pisaliśmy, że przed ekranami zebrało się prawie 10 milionów ludzi w samych USA. To jednak nic w porównaniu do tego, co stało się po zaledwie tygodniu.

Ród Smoka to prequel dla jednego z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych seriali ostatnich dwóch dekad, czyli Gry o Tron. Fani oryginału nie byli zadowoleni z tego, jaki kierunek obrali showrunnerzy David Benioff oraz D.B. Weiss i z tego też powodu dość sceptycznie podeszli do nowej odsłony serialu. Pierwszy odcinek w USA okazał się być jednak absolutnym hitem, ponieważ przed małe ekrany trafiło prawie 10 milionów użytkowników. Drugi natomiast zgromadził już 10,2 miliona, co oznacza 2% wzrost.

Ród Smoka to już hit. HBO w tydzień zgromadziło prawie 25 milionów widzów

Minął nieco ponad tydzień od premiery Rodu Smoka. Dziś - z raportu - dowiedzieliśmy się, że oglądalność serialu wzrosła do prawie 25 milionów widzów, co tylko wskazuje na jakość produkcji oraz to, że wygłodniali fani twórczości R.R. Martina w końcu mają co oglądać. Wygląda na to, że takiego sukcesu nie spodziewał się sam Home Box Office i można być właściwie pewnym, że właśnie z tego względu już dziś trwają pracę nad drugim i zapewne nawet i trzecim sezonem. Miejmy tylko nadzieję, że wysoka jakość zostanie zachowana.

Przypomnijmy, że oryginalna Gra o Tron w pewnym momencie miała nawet ponad 44 milionów widzów i choć do takiej liczby użytkowników prequelowi jeszcze daleko, jest na dobrej drodze do tego, by nie tylko do niej dobić, ale także znacząco przekroczyć. Cóż... życzymy dalszych sukcesów i miejmy nadzieję, że tym razem fani otrzymają zarówno epicką sagę, jak i epickie zakończenie. Biorąc pod uwagę jednak fakt, że materiał źródłowy jest gotowy, można spać spokojnie. A Wy oglądacie Ród Smoka? Co sądzicie o dwóch premierowych odcinkach?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ród Smoka z kolejnym rekordem, a to dopiero drugi odcinek

 0