Ron Gilbert, twórca Return to Monkey Island nie będzie informował o postępach prac z powodu hejtu

Ron Gilbert, twórca Return to Monkey Island nie będzie informował o postępach prac z powodu hejtu

Monkey Island kultowa w latach 90. seria gier przygodowych powraca, by zakończyć historię Guybrusha Threepwooda, który próbuje stać się najbardziej znanym piratem na Karaibach. Niestety mamy nie poznać już informacji o Return to Monkey Island, ponieważ twórca marki padł ofiarą hejtu.

Monkey Island ciesząca się w latach 90. ogromną popularnością, dziś ma status kultowej serii gier i jest ciepło wspominana przez starszych graczy pamiętających czasy świetności gier przygodowych, które przynajmniej na ten moment minęły. Zapowiedziany Return to Monkey Island stanowi zwieńczenie opowieści Guybrusha Threepwooda, której zakończenie w drugiej odsłonie do dziś budzi kontrowersje. Niestety do premiery nie poznamy zbyt wielu detali o projekcie przynajmniej tych pochodzących od ojca marki, Ron Gilbert pracującego nad najnowszym projektem. Dlaczego? Otóż chodzi o hejt jaki wylał się na dewelopera za obrany styl graficzny.

Ron Gilbert twórca serii Monkey Island padł ofiarą hejtu, w konsekwencji nie będzie dzielił się informacjami o grze Return to Monkey Island.

Niektórzy gracze obrażali twórcę, stosując dość wulgarne epitety i wykazując ogromną toksyczność. Ron Gilbert na stronie Grumpy Gamer, która jest blogiem dewelopera poinformował, iż wyłącza komentarze, a także usuwa te wulgarne i łamiące wszelkie zasady. To jednak nie wszystko, bowiem Gilbert nie będzie już nic pisał o Return to Monkey Island, zaznaczając, że nad tytułem czuwa cały zespół, a gra jest "świetna". "Odebraliście mi chęć dzielenia się informacjami o produkcji" - napisał Gilbert. Solą w oku fanów Małpiej wyspy stał się styl graficzny.

Zdaniem graczy zbyt mocno odbiega on od tego z wcześniejszych części Monkey Island. Zapewne chodzi im o dwie pierwsze gry, gdyż późniejsze nie licząc remasterów posiadają trójwymiarową oprawę graficzną, która raczej nie przypadnie do gustu zwolennikom typowych gier point&click. Return to Monkey Island zadebiutuje w 2022 roku na PC i Nintendo Switch. Gilbert wraz z Timem Schaferem i Davem Grossmanem opracowali The Secret of Monkey Island i Monkey Island 2: LeChuck's Revenge, lecz ten pierwszy opuścił studio 30 lat temu pozostawiając prawa do serii firmie, które w 2012 roku przejął Disney.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ron Gilbert, twórca Return to Monkey Island nie będzie informował o postępach prac z powodu hejtu

 0