Rosjanie znikną z gry Battlefield 2042? EA DICE odnosi się do tego pomysłu

Rosjanie znikną z gry Battlefield 2042? EA DICE odnosi się do tego pomysłu

Rosjanie w wyniku agresji na Ukrainę są pozbawiani dostępu do zachodnich usług czy wykluczani z różnych wydarzeń. Jakiś czas temu społeczność gier z serii Stalker tworzonej przez ukraińskie studio deweloperskie zaapelowała, by usunąć z najnowszej odsłony język rosyjski. Rosjanie są ponadto obecni w Battlefieldzie 2042 i tutaj pojawia się pytanie, co z tą frakcją zrobi EA DICE?

Batttlefield 2042 posiada rosyjską frakcję, którą możemy reprezentować podczas zmagań z innymi graczami i oczywiście takich ludzi zapewne głównie z Federacji Rosyjskiej nie brakuje. Wybuch wojny 24 lutego 2022 nic nie zmienił w środowisku gry EA DICE i nic nie wskazuje na to, żeby Rosjanie mieli zostać wyrzuceni z sieciowej strzelanki. Do sprawy odniosła się Rebecka Couta, nowa szefowa studia, która przyznała wprost, że ekipa nie ma aktualnie planu usunięcia z Battlefielda 2042 rosyjskiej frakcji, a taki proces byłby "bardzo trudny". Przedstawiciela studia dodała, że wydarzenia z lutego zaszokowały również studio, którego szeregi zasilają także pracownicy pochodzący z Europy Wschodniej, więc był to trudny czas dla wszystkich.

EA DICE nie ma aktualnie w planach usuwania Rosjan z Battlefielda 2042.

EA DICE chce zapewnić komfort pracownikom i ten punkt był dla włodarzy kluczowy od samego początku. Inne zastrzeżenie to fakt, że BF 2042 jest sieciową strzelanką, w której do wyboru są Rosjanie, z tego względu dokładnie przejrzano produkcję, by zapewnić odpowiednią wrażliwość i szacunek. Chociaż wyrzucenie frakcji rosyjskiej z gry to zdaniem Couty niezwykle trudna misja to studio monitoruje sytuację. W Battlefieldzie 2042 wystartował pierwszy sezon opóźniony przez błędy i inne problemy trapiące sieciową strzelankę od premiery w ubiegłym roku.

Electronic Arts wykonało ukłon w kierunku graczy z Polski, bowiem pierwszą specjalistką, która trafia do tytułu w ramach sezonu jest Ewelina Lis z Gdańska. Postać wyposażono w G-84 TGM wystrzeliwujący pociski kierowane przez gracza do niszczenia pojazdów na lądzie i w powietrzu. Kobieta może ponadto namierzać wrogie pojazdy w wybranym kierunku. Kolejną nowością jest mapa Ekspozycja umieszczona w kanadyjskich Górach Skalistych, na której znajdziemy ekstremalne wzniesienia terenu. Listę nowości znajdziecie TUTAJ.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rosjanie znikną z gry Battlefield 2042? EA DICE odnosi się do tego pomysłu

 0