Ryzen 7 2800X z 12 rdzeniami o taktowaniu 5,1 GHz to żart, ale media wierzą

Ryzen 7 2800X z 12 rdzeniami o taktowaniu 5,1 GHz to żart, ale media wierzą

Dzisiaj do Internetu wyciekł najnowszy harmonogram rozwoju AMD, zawierający informacje o rychłej premierze procesorów Ryzen 2. generacji. Niedługo potem wybrane media zaczęły publikować również domniemane specyfikacje nowych modeli, opierając się jednak o materiał będący dowcipem - i to dość starym. 

Chodzi o slajd przedstawiający specyfikacje modeli Ryzen 7 2800X, 2800 oraz 2700, wedle którego moglibyśmy spodziewać się kolejno dwóch 12- i jednej 10-rdzeniowej jednostki z obsługą wielowątkowości współbieżnej i wysokim taktowaniem, dochodzącym w przypadku flagowca aż do 5,1 GHz. Co więcej, rzeczona grafika ujawniała rzekomo także datę premiery, a mianowicie 1 lutego 2018. Ten niewątpliwie intrygujący materiał opublikowały renomowane zachodnie serwisy informacyjne, m.in. HotHardware, KitGuru oraz TweakTown, prowadząc tym samym do wielu zaciętych debat o przyszłości procesorów AMD i formie konkurencji z Intelem. Cóż, niestety musimy ostudzić zapał wszystkich zainteresowanych. Opublikowany slajd jest niestety fałszywką, a na dodatek - niezbyt świeżą.

Za powstanie grafiki odpowiada grupa AyyMD, satyryczna społeczność reddita zajmująca się wyszydzaniem ogólnie pojętego marketingu. Slajd światło dzienne ujrzał blisko miesiąc temu, ale wtedy - nie wiedzieć czemu - żaden dziennikarz nie wziął go na poważnie. Na chwilę obecną nie znamy jakichkolwiek szczegółów technicznych dotyczących procesorów Ryzen 2. generacji, pomijając informację o wykorzystaniu mikroarchitektury Zen+, która z dużą dozą prawdopodobieństwa zostanie wdrożona wraz z procesem technologicznym 12 nm FinFET. Innymi słowy: dane przedstawione na powyższej grafice są wytworem wyobraźni jednego z satyryków i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Z tego miejsca serdecznie pozdrawiam wszystkich tych, którzy "nie czytają krajowych serwisów, bo zachodnie są bardziej kompetentne" ;) 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ryzen 7 2800X z 12 rdzeniami o taktowaniu 5,1 GHz to żart, ale media wierzą

 0