Samsung Exynos 2200 osiaga rozczarowujące wyniki w benchmarku. Konkurencja radzi sobie lepiej

Samsung Exynos 2200 osiaga rozczarowujące wyniki w benchmarku. Konkurencja radzi sobie lepiej

Exynos 2200 ma być najlepszym SoC Samsunga w historii, jednak może to wcale nie dotyczyć wysokiej wydajności samego procesora. Najnowszy przeciek ujawnia, że nadchodzący układ Samsunga ledwo pokonuje starszy model.

Samsung pokłada wielkie nadzieje w SoC Exynos 2200, a i oczekiwania społeczności są ogromne. Wszystko za sprawą współpracy z AMD, które dostarczy GPU do nowego układu, a także wczesnych zapowiedzi, podgrzewających atmosferę. Okazuje się jednak, że uzyskanie przez nowego Exynosa wyniki w popularnych benchmarku ledwo przebijają Exynosa 2100. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, to Galaxy 22 może wcale nie być takim demonem wydajności, jak chciałby to przedstawiać Samsung, a wiele osób straci dobry powód do aktualizacji sprzętu.

Jeśli wyniki osiągane przez układ SoC Exynos 2200 nie ulegną poprawie, to sam procesor będzie niewiele szybszy niż Exynos 2100. Głównym atutem układu ma być układ GPU AMD RDNA2.

Oczywiście można zakładać, że Exynos 2200 jest obecnie na wczesnym etapie i powinniśmy spodziewać się wyższych wyników w przyszłości. Układ ten nie ma jednak zapewniać rekordowych osiągów, a jego najmocniejszym punktem ma być grafika od AMD. Exynos 2200 będzie błyszczeć w kategorii grafiki, a nie testów procesora. Wczesne doniesienia o niesamowitej wydajności układu Samsunga mówią właśnie o GPU i w tej kategorii konkurencja jest w tyle. Gdyby testowano sam procesor, wiele obecnych układów zapewne szybko by pokazało Samsungowi miejsce w szeregu, włącznie z A14 Bionic od Apple.

Całościowo patrząc, Exynos 2200 wyprzedza A14 Bionic, jednak nie będzie szybszy niż nadchodzący A15 Bionic. Działając w tym samym benchmarku GFXBench Manhattan 3.1, szczytowa wydajność procesorów graficznych A14 Bionic i Exynos 2200 pozwala obu chipsetom osiągnąć średnią liczbę klatek na sekundę około 170 FPS. Nadchodzący chipset Apple jest o 13,7 procent szybszy w tym konkretnym teście. Mamy nadzieję, że Samsung zdoła jeszcze zmniejszyć różnice w wydajności.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Exynos 2200 osiaga rozczarowujące wyniki w benchmarku. Konkurencja radzi sobie lepiej

 0