Samsung Galaxy S22 Ultra zaprezentowany na renderach

Samsung Galaxy S22 Ultra zaprezentowany na renderach

Do internetu trafiły rendery przedstawiające Samsunga Galaxy 22 Ultra, który będzie najmocniejszym przedstawicielem przyszłorocznej serii południowokoreańskiego producenta smartfonów.

Za powstanie renderów odpowiadają Onleaks oraz DigitIndia. Mamy do czynienia z wczesnymi, jak również nieoficjalnymi grafikami więc należy do nich podchodzić z dystansem. Rendery pokazują, że Galaxy 22 Ultra przyniesie drobne zmiany względem poprzednika i będzie zbliżony do Galaxy Note, co oznacza, że obudowa będzie ostro i kanciasto zakończona. Nie zabrakło miejsca na rysik S Pen. Ponadto modyfikacji ulegnie wysepka na zestaw czterech aparatów przypominająca literę P. W wyglądzie nie należy jednak oczekiwać rewolucji względem Galaxy S21 tylko pewnej ewolucji.

Samsung Galaxy S22 Ultra otrzyma 6,8-calowy wyświetlacz AMOLED o wysokiej częstotliwości odświeżania.

Samsung Galaxy S22 Ultra zaprezentowany na renderach

Samsung Galaxy S22 Ultra zaprezentowany na renderach

Wiemy, że Galaxy S22 Ultra otrzyma 6,8-calowy wyświetlacz AMOLED o wysokiej częstotliwości odświeżania, a samo urządzenie ma mieć wymiary 163,2 x 77,9 x 8,9 mm i 8,9 mm grubości. Smartfon posiada też bez zaskoczenia wejście USB typu C, które notabene może stać się jedynym standardem ładowania na terenie Unii Europejskiej, o czym szerzej piszemy w oddzielnej wiadomości. Galaxy S22 zostanie wyposażony procesor Qualcomma najpewniej niezapowiedziany jeszcze model Snapdragona będący następcą Snapdragona 888. Wzmiankę o CPU dostrzeżono w bazie Geekbench. Co ciekawe na wybranych rynkach nie zabraknie wersji zawierających układ Exynos 2200.

Samsung Galaxy S22 Ultra zaprezentowany na renderach

Dominować mają jednak edycje ze Snapdragonem i nie chodzi tutaj o wydajność, tylko bardziej problemy z masową produkcją układów Exynos. Urządzenie wykorzysta ponadto 8/12 GB RAM LPDDR5 i 256/512 GB pamięci wbudowanej na dodatkowe dane typu USF 3.1. Model Ultra dostanie baterię o pojemności 5000 mAh. Samsung Galaxy S22 trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2022 roku.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy S22 Ultra zaprezentowany na renderach

 0