Samsung Galaxy Z Fold 4 - do sieci wyciekła pełna specyfikacja. Jest na co czekać?

Samsung Galaxy Z Fold 4 - do sieci wyciekła pełna specyfikacja. Jest na co czekać?

Wprowadzenie Samsunga Galaxy Z Fold 4 jest spodziewane jeszcze w tym roku, a biorąc pod uwagę daty premier poprzednich urządzeń z tej serii, możemy zakładać, iż nowy składak zadebiutuje już w sierpniu. Do tej pory otrzymywaliśmy mniejsze porcje informacji o Galaxy Z Fold 4, tym razem w sieci pojawiła się pełna specyfikacja sprzętu.

Bardzo możliwe, że Samsung zdecyduje się na przedstawienie nowego urządzenia z serii Fold w sierpniu bieżącego roku. Widzieliśmy już całkiem sporo plotek na temat Galaxy Z Fold 4, jednak tym razem za pośrednictwem Twittera poznaliśmy przecieki, które zawierają dużo więcej szczegółowych informacji na temat specyfikacji tego smartfona. Za wpis odpowiedzialny jest użytkownik Yogesh Brar. Według niego, nadchodzące urządzenie ma napędzać procesor Snapdragon 8 Plus Gen 1, który może dysponować 12 lub 16-gigabajtową pamięcią operacyjną. Ilość miejsca na dane również zależy od wariantu. Użytkownicy będą mogli wybierać w tym przypadku między 256, a 512 GB.

Według przecieków, nadchodzący Samsung Galaxy Z Fold 4 zaoferuje procesor Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 i nawet 16 GB pamięci RAM.

W kwestii wyświetlania obrazu wiemy także, iż smartfon będzie posiadał wewnętrzny panel AMOLED QXGA+ o przekątnej 7,6" i odświeżaniu rzędu 120 Hz. Zewnętrzna matryca również zostanie wyprodukowana w technologii AMOLED i otrzyma rozdzielczość HD+, jednak w tym przypadku mówimy już o rozmiarze 6,2". Częstotliwość odświeżania tego ekranu to również 120 Hz. Jeśli chodzi o fotografię, to Samsung Galaxy Z Fold 4 ma dysponować 50-megapikselowym aparatem głównym, 12-megapikselowym ultra szerokokątnym modułem i  12-megapikselowym teleobiektywem 3x. Dodatkowo, urządzenie otrzyma 16 MP aparat do selfie pod wyświetlaczem i 10 MP aparat o tym samym przeznaczeniu na zewnętrznym ekranie.

Sprzęt zadebiutuje oczywiście pod kontrolą Androida 12 z autorskim interfejsem graficznym OneUI. Smartfon ma posiadać 25-watowe ładowanie, zaś bateria w tym przypadku to ogniowo o pojemności 4400 mAh. Jeśli Galaxy Z Fold 4 faktycznie zadebiutuje z taką specyfikacją, to będzie dość ciekawą opcją na rynku składanych urządzeń.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Z Fold 4 - do sieci wyciekła pełna specyfikacja. Jest na co czekać?

 0