Samsung Galaxy Z Fold 6 i Z Flip6 oficjalnie. Otwórz się na wyższy poziom Galaxy AI

Samsung Galaxy Z Fold 6 i Z Flip6 oficjalnie. Otwórz się na wyższy poziom Galaxy AI

Podczas Samsung Galaxy Unpacked zaprezentowano gamę różnych urządzeń w tym nowe składane smartfony Galaxy Z Fold6 oraz Galaxy Z Flip6. Producent zaszczepił w nich funkcje związane ze sztuczną inteligencją.

Zarówno Galaxy Z Fold6, jak i Flip6 zostały wyposażone w procesor Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy, czyli specjalnie podkręcony i zoptymalizowany SoC pod kątem AI, który lepiej przetwarza grafikę i ma wyższą wydajność. W obu przypadkach do dyspozycji mamy 12 GB pamięci RAM LPDDR5X + do 1 TB wbudowanej pamięci na dane.

Galaxy Z Fold6 i Galaxy Z Flip6 to nowe składane smartfony zaprezentowane na Samsung Galaxy Unpacked.

Galaxy Z Fold6 otrzymał 7,6-calowy wyświetlacz główny QXGA+ Dynamic AMOLED 2X Infinity Flex Display o rozdzielczości 2160 x 1856 px z odświeżaniem 120 Hz.Ekran zewnętrzny ma przekątną 6,3 cala HD+ Dynamic AMOLED 2X o rozdzielczości 2376 x 968 pikseli 22,1:9, 410 ppi. Najnowsza seria Galaxy Z jest również wykonana z udoskonalonego Armor Aluminium oraz szkła Corning Gorilla Glass Victus 2.

Jeżeli chodzi o aparaty smartfon otrzymał do dyspozycji 50 Mpix obiektyw główny f/1.8 z OIS, którego wspomaga 12 Mpix obiektyw ultraszerokokątny + 10 Mpix teleobiektyw z 3-krotnym zoomem. Zewnętrzny ekran ma aparat do selfie o rozdzielczości 10 MP, podczas gdy wyświetlacz wewnętrzny ma zintegrowany czujnik 4 MP. Składany telefon może nagrywać filmy w rozdzielczości do 8K. Z Fold 6 jest wyposażony w funkcje takie jak Photo Assist, Portrait Studio i Insta Slow-mo.

Urządzenie ma też port USB 3.2 Gen 1 typu C, jak również obsługuje Wi-Fi-6E, Bluetooth 5.3, NFC oraz UWB.cGalaxy Z Fold6 oferuje szereg funkcji i narzędzi opartych na AI, które pozwalają maksymalnie wykorzystać duży ekran i znacznie zwiększyć produktywność.

Samsung Galaxy Z Fold 6 i Z Flip6 oficjalnie. Otwórz się na wyższy poziom Galaxy AI

Smartfon posiada szereg funkcji np. Note Assist (Asystent Notatek), który w aplikacji Notes oferuje tłumaczenie, podsumowania i automatyczne formatowanie prostych notatek ze spotkań. Inna, nowo wbudowana funkcja umożliwia transkrypcję, tłumaczenie i podsumowywanie nagrań głosowych bezpośrednio w notatkach. Teksty w pliku PDF mogą zostać podczas otwierania go przetłumaczone i nałożone na oryginał.

Nowo dodana do Klawiatury Samsung funkcja Tworzenie generuje sugerowany tekst na podstawie prostych słów kluczowych np. dla wiadomości e-mail lub mediach społecznościowych, takich jak Gmail i Instagram. Dodatkowo, rysik S Pen umożliwia wygodny dostęp do skrótów funkcji po zbliżeniu go do wyświetlacza. Tryb Inteligentny Wybór dodatkowo rozszerza możliwości rysika S Pen, pokazując przydatne funkcje, takie jak tłumaczenie, dodawanie notatek i nowość – zamianę szkicu w obraz. Funkcja ta proponuje sposoby przekształcenia odręcznego szkicu lub rysunku w bardziej złożony obraz.

Kolejna nowość od Samsunga to składany smartfon Galaxy Z Flip6, którego wyposażono w wyświetlacz Super AMOLED o rozmiarze 3,4 cala, który został po raz kolejny udoskonalony i pozwala korzystać z funkcjonalności AI nawet bez konieczności rozkładania smartfonu. Będąc w ruchu, można jedną ręką wysyłać SMS-y, wybierając tekst zasugerowany na podstawie wcześniejszych wiadomości.

Samsung Galaxy Z Fold 6 i Z Flip6 oficjalnie. Otwórz się na wyższy poziom Galaxy AI

Wiele z jego funkcji dostępnych jest na wyświetlaczu zewnętrznym, który zapewnia dostęp do aktualizacji i powiadomień z aplikacji Samsung Health, a także pozwala wybrać następny utwór w widżecie muzycznym. Ponadto zawiera więcej widżetów i umożliwia jednoczesne sprawdzanie ich zawartości. Sprzęt ma 6,7-calowy ekran główny Dynamic AMOLED 2X o rozdzielczości Full HD+ 2640 x 1080 px, 22:9 z odświeżaniem 120 Hz.

Wyświetlacz zewnętrzny ma z kolei 3,4 cala oraz rozdzielczość 720 x 748 pikseli i odświeżanie 60 Hz. W Galaxy Z Flip6 zwiększono pamięć RAM z 8 do 12 GB. Jest również lepszy 50 Mpix aparat szerokokątny + 12 Mpix obiektyw ultraszerokokątny. Do selfie mamy 10 Mpix obiektyw. Nowa matryca 50 MP współpracuje z obiektywem optycznym o 2-krotnym powiększeniu, minimalizującym ziarnistość, a sztuczna inteligencja dodaje nawet 10-krotny zoom cyfrowy.

Dostępność i ceny

Serie Galaxy Z Fold6, Z Flip6 są dostępne w przedsprzedaży od 10 do 23 lipca. W regularnej sprzedaży będą dostępne od 24 lipca. Galaxy Z Fold6 jest dostępny w kolorach srebrnym, różowym i granatowym, natomiast Galaxy Z Flip6 również w wersji srebrnej, żółtej, niebieskiej i miętowej.

Galaxy Z Fold6 kosztuje:

  • 256 GB: 8699 złotych
  • 512 GB: 9199 złotych
  • 1 TB: 10199 złotych

Galaxy Z Flip6 kosztuje:

  • 256 GB: 5199 złotych
  • 512 GB: 5749 złotych
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Galaxy Z Fold 6 i Z Flip6 oficjalnie. Otwórz się na wyższy poziom Galaxy AI

 0