Samsung Gaming Hub obsługuje apki Xbox, Stadia i GeForce Now na telewizorach

Samsung Gaming Hub obsługuje apki Xbox, Stadia i GeForce Now na telewizorach

Ponieważ streaming gier ma trudności ze znalezieniem stabilnego przyczółka w branży, dostawcy usług nawiązali współpracę z producentami telewizorów, aby ułatwić graczom korzystanie z nich za pomocą wbudowanych aplikacji. Samsung przyłączył się do tej inicjatywy dzięki nowej funkcji Gaming Hub. Jego tegoroczne telewizory będą wkrótce jedynymi wyposażonymi w aplikację do grania w chmurze Xbox TV od Microsoftu.

Samsung zaprezentował Gaming Hub dla kilku z tegorocznych smart TV. To swoiste centrum gier zawiera skróty do każdej konsoli podłączonej do telewizora za pomocą Consumer Electronics Control (specjalna samodzielna jednostka z portami, dołączona do telewizorów koreańskiego producenta), aby wybudzić konsolę bez włączania jej ręcznie lub za pomocą kontrolera.

Tegoroczne telewizory Samsunga będą wkrótce jedynymi wyposażonymi w aplikację do grania w chmurze Xbox TV od Microsoftu.

Samsung Gaming Hub obsługuje apki Xbox, Stadia i GeForce Now na telewizorach

Hub ma również wbudowane aplikacje do streamingu gier, więc nie potrzebujemy dostępu do przeglądarki ani zewnętrznego sprzętu, takiego jak Chromecast, aby grać w chmurze. Funkcja ta obecnie obsługuje takie usługi jak NVIDIA GeForce Now, Google Stadia, Xbox TV, Utomik i Twitch. Samsung twierdzi, że doda również wsparcie dla usługi Luna firmy Amazon, ale nie podał żadnych ram czasowych.

Samsung Gaming Hub obsługuje (pass-through) również kontrolery i headsety, dzięki czemu użytkownicy nie muszą parować wielu akcesoriów do różnych usług i konsol. Pass-through umożliwia graczom korzystanie z kontrolerów Xbox Series X/S z PlayStation lub Xbox bez ponownego parowania, ponieważ urządzenia są synchronizowane z telewizorem, a nie z konsolą.

Gaming Hub od Samsunga nie jest pierwszą tego typu próbą. Kilku innych producentów telewizorów ma już podobne interfejsy. Aplikacja Visio Smartcast została niedawno zaktualizowana, aby uwzględnić obsługę większości usług streamingu wideo i gier. Jednak aplikacja Xbox TV, która umożliwia granie w chmurze Game Pass, jest obecnie dostępna tylko na telewizorach Smart TV firmy Samsung. Jednak w nadchodzących miesiącach Microsoft zamierza współpracować z większą liczbą partnerów. 

Samsung nie podał dokładnej daty premiery tej funkcji, mówiąc jedynie, że hub zostanie wprowadzony wraz z nowym firmwarem do tegorocznych TV. Warto dodać, że chociaż konto Samsung nie jest konieczne do korzystania z Gaming Hub, jest ono zalecane, aby użytkownicy mogli niezawodnie synchronizować postępy w grze z partnerami oferującymi streaming gier.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung Gaming Hub obsługuje apki Xbox, Stadia i GeForce Now na telewizorach

 0