SAMSUNG kończy z Exynosem? Galaxy S23 i S24 mogą otrzymać inne procesory

SAMSUNG kończy z Exynosem? Galaxy S23 i S24 mogą otrzymać inne procesory

Najnowsze pogłoski wskazują na to, że SAMSUNG podąży śladami Apple w kwestii procesorów i skupi się na stworzeniu autorskiej jednostki dla Galaxy S, która podobnie jak w przypadku procesorów z Cupertino będzie cyklicznie rozwijana. Południowokoreański gigant ma być skupiony na wspomnianym układzie w tym stopniu, że nie wyprodukuje nowych Exynosów, które miałyby zasilić smarftony Galaxy S23 i S24.

Według dostępnych w sieci informacji, SAMSUNG ma w planach - podobnie jak zrobiło to Apple - stworzyć autorski procesor dla urządzeń Galaxy S, który będzie stopniowo rozwijany wraz z premierą kolejnych generacji smartfonów. Co za tym idzie, południowokoreańskie przedsiębiorstwo może nie wyprodukować najnowszych modeli jednostek Exynos. Oznacza to, że nadchodzące urządzenia z serii Galaxy S23 i S24 nie pojawią się w wersji z owymi procesorami, a zastąpią je propozycje od Qualcomm z serii Snapdragon na wszystkich rynkach. 

Najnowsze informacje sugerują, że SAMUSUNG może odpuścić produkcję najnowszych procesorów Exynos na jakiś czas, aby rozwijać układy Galaxy S.

Qualcomm Snapdragon

Przypomnijmy jeszcze, że chociażby SAMSUNG Galaxy S22 występuje w dwóch wariantach, które różnią się właśnie zastosowanym CPU. Na rynku europejskim odnajdziemy konstrukcje wyposażone w Exynosy, podczas gdy w USA dostępne są modele, napędzane przez Snapdragony. Mówi się także, iż nowy chip zaprojektowany przez SAMSUNGa będzie przeznaczony nie tylko dla smarftonów z linii Galaxy S, ale znajdzie się także w składanych urządzeniach.

Na przeszkodzie może jednak stanąć problem z produkcją 4-nanometrowych układów. Niedawne doniesienia mówią, że jedynie 35% chipów przeszło kontrolę jakości. Dla porównania, TSMC przy tym samym procesie technologicznym udało się uzyskać wynik rzędu 70%, czyli dwukrotnie więcej. Miejmy nadzieję, że warto czekać na ten projekt i okaże się znacznie lepszym rozwiązaniem od Exynosów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SAMSUNG kończy z Exynosem? Galaxy S23 i S24 mogą otrzymać inne procesory

 0