Samsung potwierdza, że w tym roku nie zobaczymy nowego Galaxy Note. Firma stawia na składaki

Samsung potwierdza, że w tym roku nie zobaczymy nowego Galaxy Note. Firma stawia na składaki

Chociaż plotki sugerowały to od miesięcy, Samsung dopiero teraz potwierdził, że nie wypuści w tym roku Galaxy Note 21. Zamiast tego koreański gigant skupi się na nadchodzącej ofercie składanych smartfonów, które otrzymać mają większą liczbę funkcji.

Dr TM Roh z Samsunga mówi, że firma wprowadzi funkcje Galaxy Note do swojej rodziny składanych telefonów, jednocześnie wspominając, że w tym roku nie zobaczymy nowego modelu z popularnej serii telefonów nazywanej niegdyś phabletami (połączenie tabletu i telefonu). „Chcemy wyznaczać nowe szczyty i otwierać zupełnie nowy świat ekscytujących doświadczeń dla jeszcze większej liczby osób. Mam nadzieję, że dołączysz do nas podczas debiutu naszej kolejnej rodziny Galaxy Z, gdzie podzielimy się kilkoma składanymi niespodziankami — w tym pierwszym w historii rysikiem S Pen zaprojektowanym specjalnie do składanych telefonów. Zamiast zaprezentować nowe Galaxy Note, będziemy dalej rozszerzać ukochane funkcje Note w kolejnych urządzeniach Samsung Galaxy. W międzyczasie zaznaczcie w swoich kalendarzach i obejrzyjcie nasze wydarzenie Unpacked 11 sierpnia, aby zobaczyć, co się wydarzy” - powiedział Roh.

Samsung właśnie potwierdził, że nie wypuści w tym roku nowego Galaxy Note.

Co dalej z Galaxy Note? Rok 2021 może być trudny dla tej serii smartfonów

Co ciekawe, dyrektor wykonawczy nie potwierdził, czy Samsung oficjalnie uśmiercił serię Galaxy Note, co sugeruje, że Galaxy Note 21 lub Galaxy Note 22 może pojawić się w przyszłym roku. Wcześniej informowano, że Samsung będzie musiał pominąć premierę Galaxy Note 21 z powodu trwającego niedoboru chipów, podczas gdy jeden z informatorów wspominał, że koreański gigant nie rezygnuje z tej uznanej serii, ponieważ ta wciąż przynosi dochody.

Wspomniał również, że produkcja i sprzedaż nadchodzących składanych smartfonów Samsunga nie zrównoważą wpływu spowodowanego całkowitym zakończeniem serii Galaxy Note, ponieważ składane telefony nie są jeszcze tak popularne jak tradycyjne smartfony. Jest to prawdopodobnie spowodowane ich wysoką ceną i gorszą trwałością. Z czasem Samsung mógłby sprawić, że składane smartfony będą trwałe i przystępniejsze dla portfeli klientów, ale nie kosztem odcięcia przychodów generowanych przez serię Galaxy Note.

Oppo prezentuje nowe technologie szybkiego ładowania baterii

Na chwilę obecną dalszy los serii Galaxy Note pozostaje jednak nieznany i zapewne sprzedaż i ewentualny sukces tegorocznych składaków firmy mogą zdeterminować ewentualny powrót (lub jego brak) tych high-endowych smartfonów. Będziecie tęsknić za tymi telefonami? Dajcie znać w komentarzach. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung potwierdza, że w tym roku nie zobaczymy nowego Galaxy Note. Firma stawia na składaki

 0