Oppo prezentuje nowe technologie szybkiego ładowania baterii

Oppo prezentuje nowe technologie szybkiego ładowania baterii

Oppo zaprezentowało nowe technologie szybkiego ładowania baterii w smartfonach, które dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji pozwolą na zmniejszenie ich zużycia nawet o 300%.

Producent twierdzi, że bateria straci tylko 20% swojej pojemności po 1500 cyklach ładowania, co przekracza wymagania o 300%. Do tego celu wykorzystano dwa zamiast jednego ogniwa umieszczone w obudowie. W tym przypadku warstwa polimeru umożliwia dwóm ogniwom funkcjonować niezależnie od siebie. Układ detekcji dba z kolei o bezpieczeństwo baterii i nie pozwala na jej zniszczenie. W sytuacji, gdy znajdzie on nieoczekiwane spadki napięcia ostrzeże nas informując o konieczności ewentualne wymiany akumulatora. Oprócz tego zostanie dodany azotek galu do obwodu urządzeń, który gwarantuje lepszą od krzemu odporność na napięcie.

Technologie opracowane o Oppo pozwolą znacząco zmniejszyć zużycie baterii w smartfonach.

Oppo prezentuje nowe technologie szybkiego ładowania baterii

To nie wszystko, ponieważ Oppo podaje, że udało mu się o połowę zmniejszyć wytwarzanie ciepła dzięki zastosowaniu bezpiecznika o niskiej impedancji. Nie wiemy, kiedy nowe rozwiązania będą wprowadzone ani do jakich smartfonów trafią. Nie jest tajemnicą, że to nie pierwsze tego rodzaju projekty opracowane przez Oppo. Firma w ubiegłym roku przedstawiła szybkie ładowanie 125 W, dzięki któremu baterię o pojemności 4000 mAh naładujemy w 20 minut, a 41% osiągniemy już w 5 minut. Temperaturę kontroluje aż 10 czujników, obecny jest też 128-bitowy algorytm szyfrowania czy bezpieczniki chroniące przed przepięciem.

Oppo prezentuje nowe technologie szybkiego ładowania baterii

Nie wszystkie telefony Oppo są bezpieczne co pokazuje przypadek posiadacza modelu Oppo A53, który eksplodował w jego kieszeni. Poszkodowany twierdzi, że zawsze ładował sprzęt oryginalną ładowarką i wykorzystywał smartfon jedynie do podstawowych celów takich jak wykonywanie połączeń czy przeglądanie sieci. Ponadto urządzenie kupił bezpośrednio u producenta rok temu. Bateria eksplodowała nagle, rozgrywając aluminiowy tył urządzenia, a także doprowadziła do uszkodzenia obu nóg.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oppo prezentuje nowe technologie szybkiego ładowania baterii

 0