Samsung zmaga się z niskim uzyskiem procesu 3 nm GAA. Pomóc może amerykańska firma

Samsung zmaga się z niskim uzyskiem procesu 3 nm GAA. Pomóc może amerykańska firma

Mimo opracowania przez Samsunga technologii 3 nm GAA, firma nie jest jeszcze w pełni gotowa do masowej produkcji. Powodem jest bardzo niski uzysk, który wynosi zaledwie 20%. Koreańczycy planują uporać się z tym problemem przy współpracy z amerykańską firmą Silicon Frontline Technology.

Samsung opracował już swoją technologię 3 nm GAA. Teraz firma musi uporać się z dość poważnym problemem. Jak wskazują najnowsze doniesienia, Koreańczycy zmagają się z bardzo słabym uzyskiem, który ma wynosić tylko 20%. Do tej pory Samsung zdążył już stracić ważnego klienta, jakim jest Qualcomm. Z uwagi na słabą jakość procesu 4 nm, firma przeniosła produkcję swoich chipów do konkurencyjnego TSMC. Istotne jest zatem, aby jak najszybciej zwiększyć uzysk z technologii 3 nm GAA. Mówi się, że w tym celu, koreański gigant technologiczny zdecydował się na podjęcie współpracy z amerykańską firmą Silicon Frontline Technology. Główną przyczyną powstawania defektów na waflach krzemowych są wyładowania elektrostatyczne. Właśnie to zjawisko może powodować niski uzysk.

Jak wskazują najnowsze doniesienia, Samsung zmaga się z bardzo słabym uzyskiem swojego procesu 3 nm GAA, który ma wynosić tylko 20%. Aby uporać się z tym problemem, koreański gigant technologiczny zdecydował się na podjęcie współpracy z amerykańską firmą Silicon Frontline Technology.

Chip Qualcomm

Nowy partner Samsunga, Silicon Frontline Technology, użył sposobów na zapobieganie wyładowaniom. Jak dotąd Koreańczycy notują pozytywne wyniki, dzięki współpracy z amerykańską firmą. Na finalne rezultaty trzeba będzie jednak trochę poczekać. Jeśli uda się znacząco poprawić uzysk z procesu 3 nm GAA, technologią Samsunga może zainteresować się wiele czołowych firm w branży.

Jakiś czas temu doszły do nas informacje, że Qualcomm planuje złożyć zamówienia na chipy 3 nm u kilku różnych producentów. Konkurencja ze strony Samsunga może oznaczać także niższe ceny u TSMC. Tajwański gigant technologiczny zamierza znacząco podnieść koszt swoich wafli krzemowych 3 nm, co finalnie oznacza droższe chipy. Czekamy zatem na rozwój sytuacji i kolejne wieści na temat efektów pracy Samsunga.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Samsung zmaga się z niskim uzyskiem procesu 3 nm GAA. Pomóc może amerykańska firma

 0