Seagate wypuszcza inspirowany Cyberpunkiem 2077 dysk SSD FireCuda 520

Seagate wypuszcza inspirowany Cyberpunkiem 2077 dysk SSD FireCuda 520

Seagate wydało właśnie na świat limitowaną edycję swojego superszybkiego dysku SSD - FireCuda 520 na PCI Express 4.0, inspirowanego grą Cyberpunk 2077. Limitowaną, bo powstanie zaledwie 2077 sztuk - oczywiście. Ogólna wydajność, czy same parametry nie zostały zmienione względem zwykłej wersji FireCuda 520. Bazujący na kontrolerze Phison PS5016-E16 i kościach Toshiba 96L TLC NAND dysk, korzysta z interfejsu PCI Express w wersji 4.0. Nadal mamy więc do czynienia z prędkością zapisu na poziomie 4400 MB/s i odczytu na poziomie 5000 MB/s przy 760K/700K IOPS. Warto tu wspomnieć, że inspirowany Cyberpunkiem dysk, będzie dostępny tylko w wersji jednoterabajtowej. Takie urządzenie ma standardowe 5 lat gwarancji, limitowanej współczynnikiem TBW na poziomie 1800 TB. Miejmy tylko nadzieję, że faktycznie trafi w ręce fanów Cyberpunka, a nie skończy gdzieś na farmie kryptowaluty Chia.

Seagate trafia do serc fanów Cyberpunka 2077. FireCuda 520 w limitowanej wersji wchodzi na rynek.

Z tym ostatnim raczej byśmy się wstrzymali, bo dysk do tanich należeć nie będzie. Ustalona przez producenta kwota (MSRP) wynosi aż 280 – 310 dolarów amerykańskich, co oznacza, że jest o ponad 100$ droższy niż FireCuda 520 1 TB w wersji zwykłej. Na miano najbardziej opłacalnego dysku nie zasłuży, ale specjalnie zaprojektowany, świetnie nada się do komputerów osobistych tworzonych na wzór gry naszego rodzimego studia. CD Projekt RED w przeszłości już wchodził we współpracę z producentami sprzętu i jak widać osoby odpowiedzialne za kampanię marketingową firmy nie spoczywają na laurach. Sam dysk jest sporych rozmiarów, bo na jego powierzchni znajdziemy masywny blok aluminium z podświetleniem RGB, który – według producenta – zapewni niskie temperatury pracy (22 C). A skoro już przy tym jesteśmy, to mierzy on 80,15 mm x 22,9 mm x 18,22 mm.

Wielki test dysków SSD M.2 PCIe 4.0

Nie wiadomo czy dysk będzie można zakupić w Polsce, bo na stronie producenta widnieje stosowna informacja mówiąca o tym, że nie wszystkie kraje otrzymają do niego dostęp. Zapewne lwia część wyląduje za oceanem, choć powinniśmy znaleźć go też u naszych zachodnich sąsiadów. Cyberpunk 2077 na premierę borykał się z wieloma problemami technicznymi, ale nie przeszkodziło to twórcom przy wchodzeniu we współpracę z producentami sprzętu. Oglądać mogliśmy już na przykład GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk Edition czy smartwatch firmy OnePlus. Cóż… jeszcze trochę i zapewne będziemy mogli złożyć cały komputer na wzór Cyberpunka, wyposażając go w specjalne wersje znanego wcześniej sprzętu. Koniecznie z RGB.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seagate wypuszcza inspirowany Cyberpunkiem 2077 dysk SSD FireCuda 520

 0