Seasonic dodaje Radeony 7000 do kalkulatora rekomendowanej mocy zasilacza. NVIDIA może mieć problem

Seasonic dodaje Radeony 7000 do kalkulatora rekomendowanej mocy zasilacza. NVIDIA może mieć problem

Plotki pojawiające się w ostatnich miesiącach na temat nowej generacji kart graficznych z serii AMD Radeon 7000 i NVIDIA GeForce RTX 4000 mówią nieco o potencjalnej wydajności, ale jednym z ważniejszych czynników ma być również ich efektywność energetyczna. Niektóre źródła podają nawet TGP na poziomie 600 W, co dla wielu osób może wiązać się z potencjalną wymianą zasilacza, jednak najnowsze informacje z dość zaskakującego źródła mówią, że jeden z producentów może być bardziej energooszczędny niż konkurent.

Jeśli informacje od Seasonic są prawdziwe, to nowe Radeony mogą mieć mniejszy apetyt na prąd niż konkurencyjne GeForce'y.

kalkulator seasonic

Na stronie producenta zasilaczy Seasonic dostrzeżono niespodziewaną aktualizację kalkulatora obliczania mocy zestawu, który podpowiada, jaki zasilacz będzie odpowiedni do posiadanego lub planowanego komputera. Seasonic dodał do systemu karty AMD Radeon 7700 XT, 7800 XT i 7900 XT, choć ich premiera wciąż jeszcze przed nami. Wybierając procesor AMD 5800X3D kalkulator pokazuje, że dla całej serii RX 7000 wystarczy maksymalnie zasilacz o mocy 750 W, co sugeruje wzrost o około 50W - 100W TGP względem poprzedniej generacji. 

Seasonic sugeruje dla kart RX 7000 następującą moc zasilaczy (w przypadku procesora 5800X3D)

  • Radeon 7700 XT – zasilacz minimum 650W
  • Radeon 7800 XT – zasilacz minimum 750W
  • Radeon 7900 XT – zasilacz minimum 750W, z lekkim wskazaniem w stronę 850 W.

Podane informacje nie zostały ujawnione intencjonalnie - Seasonic raczej nie chce narazić się AMD i możliwe jest, że Seasonic przygotował sobie jedynie miejsce w kalkulatorze pod nadchodzące nowości. Jeśli jednak informacje się potwierdzą, to NVIDIA z sugerowanym poborem 450 - 600 W samej karty graficznej może przegrać w wyścigu o energooszczędność. Jeśli jednak większy apetyt na prąd będzie zrekompensowany wyższą wydajnością, to parametr ten dla większości zejdzie na dużo dalszy plan.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seasonic dodaje Radeony 7000 do kalkulatora rekomendowanej mocy zasilacza. NVIDIA może mieć problem

 0