Przeszedł Sekiro: Shadows Die Twice w dwie godziny... z zasłoniętymi oczami

Przeszedł Sekiro: Shadows Die Twice w dwie godziny... z zasłoniętymi oczami

Pewien speedrunner ukończył Sekiro: Shadows Die Twice w nieco ponad dwie godziny. Samo w sobie byłoby to niezłym wyczynem...

... ale gracz dodatkowo utrudnił sobie wyzwanie, zakładając na oczy czarną opaskę, zza której nie mógł dostrzec nawet skrawka tego, co działo się na ekranie. Sekiro: Shadows Die Twice samo w sobie, bez dodatkowych utrudnień, jest grą niezwykle wymagającą. Tym większe wrażenie robi wyczyn streamera Mitchriza, który mogliśmy oglądać podczas wydarzenia o nazwie Awesome Games Done Quick (to charytatywny maraton speedrunnerów, odbywający się co pół roku w Stanach Zjednoczonych). Wrażenie na obserwatorach zrobił też pewien gracz, który wyspecjalizował się w szybkim przechodzeniu Stardew Valley.

Sekiro: Shadows Die Twice ukończone w trochę ponad dwie godziny? To niezły wyczyn. A Mitchriz dokonał tego dodatkowo z zasłoniętymi oczami.

Jak to się robi? Speedrunnerzy, którzy podchodzą do takich wyzwań z zasłoniętymi oczami, podczas rozgrywki opierają się wyłącznie na swojej pamięci (oczywiście wcześniej mają okazję pograć w dany tytuł z odsłoniętymi oczami) oraz na podpowiedziach głosowych. Przejście takiego tytułu, jak Sekiro: Shadows Die Twice, w dwie godziny to także zasługa zastosowania różnego rodzaju forteli i skrótów. Standardowo ukończenie tej wymagającej produkcji studia From Software zajmuje około 30 godzin. Mitchriz dokonał swojego wyczynu w połowie grudnia, ale teraz o sprawie zrobiło się głośno m.in. ze względu na rekord, który padł podczas zmagań. Organizatorzy ogłosili, że tym razem udało się zebrać blisko 3,5 miliona dolarów na cele charytatywne. To rekordowy wynik w historii tego Awesome Games Done Quick. Środki zostaną przeznaczone na leczenie chorób nowotworowych.

Dodajmy, że Mitchriz w przeszłości przeszedł Sekiro: Shadows Die Twice z zasłoniętymi oczami w niespełna dwie godziny, ale teraz po raz pierwszy wykonał swój "popisowy numer" przy tak licznej publiczności. Jednym z ciekawszych speedrunów podczas ostatniego Awesome Games Done Quick było ukończenie Stardew Valley w 17 minut przez innego gracza. W sierpniu pisaliśmy o jednej z prób Mitchriza w Sekiro: Shadows Die Twice. Wówczas ukończył grę z zasłoniętymi oczami w niespełna pięć godzin. Jak widać, w ciągu kilku miesięcy streamer wyraźnie podniósł sobie poprzeczkę.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przeszedł Sekiro: Shadows Die Twice w dwie godziny... z zasłoniętymi oczami

 0