Simply NUC ONYX, czyli miniaturowy PC z Intel Core i9

Simply NUC ONYX, czyli miniaturowy PC z Intel Core i9

Firma Simply NUC, jak sama ich nazwa wskazuje, specjalizuje się w produkcji niewielkich komputerów NUC. Do oferty trafić ma niedługo nowa konstrukcja. Producent przedstawił model ONYX nazywając go pierwszym na świecie NUC 4x4 napędzanym przez procesor Intel Core i9. Czego jeszcze możemy spodziewać się po tym komputerze?

Simply NUC ONYX - miniaturowy PC z Intel Core i9

Simply NUC przedstawiło swój nadchodzący produkt. Już niedługo do oferty trafi model ONYX. Urządzenie reklamowane jest jako pierwszy na świecie NUC 4x4 z procesorem Intel Core i9. I tutaj się na chwilę zatrzymamy. Całkiem pewne jest to, że na pokładzie komputera ONYX znajdzie się reprezentant 13. generacji mobilnych CPU Intela. Biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary samej obudowy, a co za tym idzie, ograniczone możliwości odprowadzania ciepła, raczej nie powinniśmy oczekiwać wykorzystania modelu z serii "HX".

Znacznie bardziej realne jest wyposażenie zestawu ONYX w procesor z linii "H", czyli w tym przypadku model Intel Core i9-13900H.

Znacznie bardziej realne jest wyposażenie zestawu ONYX w procesor z linii "H", czyli w tym przypadku model Intel Core i9-13900H. Przy bazowym limicie mocy tej jednostki wynoszącym 45 W nie powinno być problemów z optymalnym chłodzeniem. Niestety Simply NUC nie zdradza więcej informacji o swoim nadchodzącym urządzeniu. Na szczęście premiera odbyć ma się "już wkrótce".

Simply NUC o rezygnacji Intela

Jak widać, komputery NUC nadal mają się dobrze, mimo, że jeszcze w lipcu otrzymaliśmy informacje o rezygnacji Intela z produkcji tych maszyn. Nieco później dowiedzieliśmy się również, że pałeczkę przejmuje ASUS. Firma za zgodą Intela ma produkować, sprzedawać oraz wspierać komputery NUC. ASUS ma także odpowiadać za kolejną generację. Co więcej, pojawiły się nawet głosy, że ASUS planuje wprowadzić na rynek modele NUC z serii Republic Of Gamers. W ramach tej linii pojawić mają się maszyny dla graczy z kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX 40. 

Firma Simply NUC odniosła się ogłoszenia Intela o zakończeniu produkcji systemów NUC wydając oświadczenie. Możemy w nim przeczytać, że "Simply NUC już współpracuje z firmą ASUS i jest zobowiązany do pomocy w zapewnieniu płynnego przejścia wszystkich klientów i partnerów NUC". Wszystko wskazuje zatem na to, że mimo rezygnacji Intela, rozwój niewielkich pecetów NUC będzie trwał.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Simply NUC ONYX, czyli miniaturowy PC z Intel Core i9

 0