Sir Clive Sinclair nie żyje. Twórca ZX Spectrum odszedł w wieku 81 lat

Sir Clive Sinclair nie żyje. Twórca ZX Spectrum odszedł w wieku 81 lat

Brytyjski wynalazca i wydawca znanego na całym świecie komputera domowego ZX Spectrum, sir Clive Sinclair zmarł 16 września 2021 roku, w wieku 81 lat z powodu choroby. Sinclair był przez wielu uważany za pioniera w dziedzinie IT.

Smutna wiadomość obiegła media na całym świecie. Sir Clive Sinclar odszedł w wieku 81 lat, ale przez wielu nigdy zapomniany nie zostanie. ZX Spectrum był swojego rodzaju przełomem w dziedzinie komputerów osobistych. Znalazł zastosowanie w wielu domach w Wielkiej Brytanii i oficjalnie rozpoczął wyścig cenowy. Przypomnijmy, że komputer kosztował wtedy 125 funtów szterlingów, a Apple II, który powstał zaledwie kilka lat wcześniej, niecałe 1300 dolarów amerykańskich. ZX Spectrum zdobył uznanie na całym świecie, a za to Sinclair otrzymał tytuł szlachecki. Zasługi sir Sinclaira nie kończą się jednak na wydaniu serii ZX. Ten bowiem został przez ludzi uznany za wynalazcę kieszonkowego kalkulatora.

Brytyjski wynalazca Sir Clive Sinclair odszedł w wieku 81 lat. Twórca ZX Spectrum zmagał się z chorobą.

Oprócz tego brytyjski wynalazca wyprzedził swoje czasy i stworzył elektryczny tricykl, który wtedy wyglądał jak futurystyczny pojazd z XXI wieku. Niestety, tak jak w wielu przypadkach podczas tworzenia czegoś wyjątkowego, Sinclair C5 nie zdobył takiej popularności jakiej od niego oczekiwano. Wynalazki Sinclaira zdecydowanie popchnęły świat technologii do przodu. Wypowiadają się na ten temat znane na całym świecie osobistości, w tym sam Elon Musk, który za dziecka "uwielbiał ZX Spectrum". Zapewne było to jedna z wielu części przyczyniających się do sukcesu przedsiębiorcy. Spuścizna sir Clive Sinclaira będzie z nami już na zawsze, niezależnie od tego czy kiedykolwiek mieliście do czynienia z jego produktami.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sir Clive Sinclair nie żyje. Twórca ZX Spectrum odszedł w wieku 81 lat

 0