Skradzione RTXy 3000 od EVGA pojawiły się w... Wietnamie

Skradzione RTXy 3000 od EVGA pojawiły się w... Wietnamie

Skradzione wcześniej karty GeForce RTX 30 od znanego, amerykańskiego producenta EVGA pojawiły się w wietnamskim sklepie, po drugiej stronie planety. Jak widać to nie wystarczyło, żeby zachować sekret.

Pamiętacie aferę ze skradzionymi kartami graficznymi GeForce RTX 30 od EVGA? Pisaliśmy o tym w listopadzie i część z Was mogła już zapomnieć, dlatego krótkie streszczenie. Jacob Freeman, czyli menedżer produktów EVGA poinformował, że producentowi skradziono ciężarówkę, która rzekomo transportowała duże ilości kart graficznych GeForce RTX z serii 3000. W jej środku znajdywały się GPU o wartości od 329,99 USD aż do 1959,99 USD, czyli zarówno GeForce RTX 3060, jak i GeForce RTX 3090 w najbardziej wypasionej wersji. Nasze przemyślenia odnośnie tej sprawy miały dwojaki charakter - albo trafią one na jakąś farmę krypto, albo na ebay. Rzeczywistość jest jeszcze gorsza, bo te są rzekomo sprzedawane w wietnamskim sklepie.

Skradzione wcześniej karty graficzne EVGA GeForce RTX 3000 pojawiły się w wietnamskim sklepie, czyli po drugiej stronie globu.

EVGA GeForce RTX 3000

Jak podaje serwis Videocardz, karty graficzne z kradzieży są sprzedawane w normalnym, wietnamskim sklepie. Są one objęte jedynie jednomiesięczną gwarancją, co jak za nowy towar dla nas może być czymś niedorzecznym, ale jest to typowa praktyka w Wietnamie, szczególnie wtedy, kiedy towar pochodzi z nieoficjalnych źródeł. Według osoby raportującej problem, sklep sprzedaje omawiane GPU za 39 000 000 Đồng, co w przeliczeniu wynosi około 7 000 zł. Użytkownik, który zakupił GeForce RTX 3080 Ti od EVGA, wkleił na stronie amerykańskiego producenta numer seryjny, by sprawdzić podstawę gwarancji i ją zweryfikować. Ujrzał natomiast informację, że GPU, które posiada, pochodzi z kradzieży - "29 listopada 2021 roku, karty graficzne EVGA GeForce RTX-30 zostały skradzione podczas transportu. Numer seryjny, który próbujesz użyć do sprawdzenia statusu reklamacji znajduje się na liście skradzionych kart."

 

GEForce RTX 3080 Ti EVGA

Nie wiemy w jaki sposób karty graficzne EVGA GeForce RTX z serii 3000 znalazły się po drugiej stronie globu i dlaczego znajdują się one w jednym z oficjalnych sklepów w Wietnamie. Nie wiemy też ile tego sprzętu się w nim znajduje, ale jesteśmy pewni co do jednego. Użytkownicy, którzy zdecydowali się zakupić skradziony sprzęt mają nie lada problem. Miejmy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za kradzież i paserstwo zostaną ukarane, a bogu ducha winnym ludziom zostaną zwrócone pieniądze. Czekamy więc na finał całego tego zajścia. Jeśli w ostatnich miesiącach nabyliście kartę graficzną od EVGA, warto sprawdzić, czy i Wasza nie znajduje się na liście - zakładka My EVGA.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Skradzione RTXy 3000 od EVGA pojawiły się w... Wietnamie

 0