Smartfon Escobar 2 to oszustwo. Urządzenie to rebrand, a oferta to scam

Smartfon Escobar 2 to oszustwo. Urządzenie to rebrand, a oferta to scam

Jeśli nie można zaufać bratu najsłynniejszego kokainowego króla, to komu można ufać na tym świecie ;) Okazuje się, że szumnie zapowiadany składany smartfon Escobar Fold 2 to oszustwo. Firma, której właścicielem jest Roberto De Jesus Escobar Gaviria, brat słynnego Pablo Escobara, jest nie tylko podobny do smartfona Samsung Galaxy Fold, ale to jest Galaxy Fold, tyle że w całości pokryty złotą okleiną. W tym momencie można się nawet zacząć zastanawiać, czy po zakupie i przelaniu pieniędzy, w ogóle kupujący otrzyma jakąkolwiek przesyłkę. 

Nie dość, że smartfon "wyprodukowany" przez brata Pablo Escobara, to zwykły rebrand, to w dodatku zamówienia nie są realizowane. Składany smartfon za 400 USD okazał się oszustwem? No kto by pomyślał...

Escobar Inc. ogłosiło w grudniu ubiegłego roku, że wypuszcza składany telefon wyceniony na 349 USD o nazwie Escobar 1. Teraz już wiadomo, że był to oczywiście przemianowany Royole FlexPai. Następca  to Escobar 2 i jest to kolejny rebrand, tym razem za bazę posłużył Galaxy Fold. Jak pokazał recenzent Marques "MKBHD" Brownlee na YouTube, włożono naprawdę niewiele wysiłku w ukrycie faktu, że jest to jedno z urządzeń Samsunga. Około czasu 6:50 w filmie, recenzent używa noża do zdrapania złotych naklejek ze smartfona Escobar 2, odsłaniając logo Samsunga pod spodem - choć wcale nie było to konieczne, biorąc pod uwagę, że urządzenie korzysta interfejsu użytkownika One UI i ma ten sam design co Galaxy Fold. 

Według innego kanału YouTubera, firma wykupiła Galaxy Folds, które nie spełniały standardów kontroli jakości Samsunga i te ze zwrotów. Ceny urządzeń też sugerują, że to oszustwo. Aby srzedać Fold 1 za 350 USD i Fold 2 za 400 USD, podczas gdy ceny Royole Felxpai zaczyna od 1490 USD, a Galaxy Fold od 1980 USD, Escobar Inc. oszczędza pieniądze, wysyłając tylko telefon i kabel do ładowania w pudełku, albo w ogóle nie wysyła paczki, co jest dla firmy największą oszczędnością. Wiele osób skarżyło się, że nie otrzymało Fold 1 miesiąc po złożeniu zamówienia i chociaż powiedziano im, że w zamian za darmo zostanie im zamówienie zamienione na Fold 2, to można siędomyślać, że nigdy nie otrzymają żadnego urządzenia. Firma prawdopodobnie wysyła te swoje rebrandy do recenzentów w celach promocyjnych, ignorując rzeczywiste zamówienia klientów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Smartfon Escobar 2 to oszustwo. Urządzenie to rebrand, a oferta to scam

 0