Solana Saga to nie herbata a smartfon dedykowany kryptowalucie

Solana Saga to nie herbata a smartfon dedykowany kryptowalucie

Saga to nie tylko popularna herbata, ale także nowy smartfon z rozwiązaniami dedykowanymi kopaczom kryptowalut. Co takiego zawiera urządzenie Solana Mobile?

Solana Mobile przedstawiła nowy smartfon o nazwie Saga (wszelkie podobieństwa do popularnej w Polsce herbaty zupełnie przypadkowe :) ) znany wcześniej jako Osom OV1, który jest dedykowany kopaczom kryptowalut. Saga zawiera 6,67-calowy wyświetlacz OLED, 12 GB pamięci RAM + 512 GB wbudowanej pamięci na dane. Sercem telefonu jest 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, którego wyposażono w 1 główny rdzeń Cortex-X2 z zegarem 3,2 GHz, 3 wydajne rdzenie Cortex-A710 2,75 GHz i 4 energooszczędne rdzenie Cortex-A510 2 GHz. Jest też 50 Mpix aparat fotograficzny (IMX766) wspomagany przez 12 Mpix obiektyw ultraszerokokątny (IMX373). Z przodu znajdziemy 16 Mpix kamerę do selfie.

Saga Solana to smartfon dedykowany kryptowalucie.

Smartfon do kryptowalut

Saga to jednak smartfon, który posiada inne równie ważne cechy. Smartfon został ściśle powiązany z blockchainem Solana za sprawą funkcji obsługi zdecentralizowanych aplikacji. Dodatkowo producent przedstawił platformę Solana Mobile Stack, w której udostępniono przytoczone programy. Dużo zależy od programistów mających przygotowywać aplikacje i usługi cyfrowe związane z kryptowalutami. Zapewne Solana liczy, że w przyszłości deweloperzy dostarczą na urządzenie oprogramowanie dedykowane np. Bitcoinowi czy Etherum. Solana Mobile Stack SDK jest już dostępny dla programistów.

Ogółem smartfon powinien w teorii zagwarantować lepsze wrażenia kopaczom kryptowalut niż konkurencyjne propozycje. Smartfon Solana Saga jest dostępny w przedsprzedaży, a do regularnej dystrybucji trafi na początku 2023 roku. Telefon wyceniono na 1000 dolarów amerykańskich. Jak podaje Solana, Saga została zaprojektowana i wyprodukowana przez OSOM, firmę zajmującą się tworzeniem programów na Androida, której zespół opracowuje rozwiązania m.in. dla Google, Apple i Intela.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Solana Saga to nie herbata a smartfon dedykowany kryptowalucie

 0