Sony ma ambitne plany wydawania swoich gier na PC i urządzeniach mobilnych

Sony ma ambitne plany wydawania swoich gier na PC i urządzeniach mobilnych

Sony otwiera się na PC i udostępnia coraz więcej gier z PlayStation. Japońskie przedsiębiorstwo ujawniło, że w ciągu kilku lat posiadacze komputerów dostaną jeszcze więcej pozycji dedykowanych wcześniej japońskiej konsoli.

Prezes PlayStation stwierdził, że Sony zamierza wydać połowę swoich gier na PC i urządzeniach mobilnych do 2025 roku. Tym samym korporacja powtórzyła wcześniejsze zapewnienia o ekspansji na innych platformach. Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment przemawiając na spotkaniu biznesowym, zapowiedział wydanie kolejnych gier na większe platformy, a także co najmniej 12 gier-usług. "PlayStation Studios w przeszłości doskonale radziło sobie z rozwijaniem bogatych graficznie oraz narracyjnie produkcji, ale obecnie z całą pewnością ograniczamy się raczej do wąskiego wycinka rynku gier" - powiedział Ryan. Sternik Sony przyznał, iż zmiana taktyki pomoże firmie zasięgiem objąć niemal cały rynek.

Sony zamierza do 2025 roku wydać na PC i urządzenia mobilne połowę swoich gier.

"Powiedziałbym, że gdy odniesiemy część sukcesu w tworzeniu gier-usług, jeżeli jakiś procent z nich odniesie komercyjny sukces, to z biegiem czasu całkowicie przetransformujemy naszą strukturę biznesową" - dodał Ryan. Zasugerowano ponadto, że PlayStation 4 w ciągu trzech lat może zostać pozbawione wysokobudżetowych premier. Sony kupiło Nixxes Software specjalizującego się w portowaniu gier na komputery i odpowiadającego za przygotowanie na Dreamcasta Legacy of Kain: Soul Reaver przeniesionego z pierwszego PlayStation.

Sony ma ambitne plany wydawania swoich gier na PC i urządzeniach mobilnych

Na PC możemy zagrać m.in. w Horizon Zero Dawn, Days Gone i God of War, a w opracowaniu jest też kolekcja Uncharted 4. W przypadku urządzeń mobilnych SIE od dawna przygotowuje się do znaczącego wejścia na rynek. W październiku ubiegłego roku Sony wyznaczyło Nicolę Sebastiani, byłego szefa Apple Arcade ds. treści do kierowania operacjami mobilnymi przedsiębiorstwa. Oprócz tego gigant z Japonii przejmuje Bungie i planuje kolejne transfery na rynku. Udostępnianie gier na PC ma sens, ponieważ Sony oczekuje, że wersje te wygenerują w 2022 roku 300 milionów dolarów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony ma ambitne plany wydawania swoich gier na PC i urządzeniach mobilnych

 0