Sony może w końcu wprowadzić obsługę starszych padów i akcesoriów na PS5

Sony może w końcu wprowadzić obsługę starszych padów i akcesoriów na PS5

Obecna forma kompatybilności wstecznej i emulacji poprzednich generacji Sony pozostawia wiele do życzenia, jednak firma jest zdeterminowana, aby z czasem ją ulepszyć. Nowy patent pokazuje, że producent może planować wprowadzenie wsparcia dla swoich starych urządzeń peryferyjnych na PS5.

Nowy patent zgłoszony przez Sony (i dostrzeżony przez ekipę Game Rant) pokazuje, jak japoński producent jest w stanie, poprzez emulację, zapewnić obsługę kontrolerów, akcesoriów i innych urządzeń peryferyjnych z poprzednich generacji na konsoli PlayStation 5. Jeden z punktów opublikowanych w ramach tego rozległego patentu (obejmującego różne techniki i technologie emulacji) pokazuje przykład wsparcia dla starszego sprzętu, który pewnego dnia może pojawić się na PS5.

Nowy patent zgłoszony przez Sony (i dostrzeżony przez ekipę Game Rant) pokazuje, jak japoński producent jest w stanie, poprzez emulację, zapewnić obsługę starszych kontrolerów, akcesoriów i innych urządzeń peryferyjnych na PS5.

Chociaż Dualsense pod wieloma względami jest po prostu lepszym kontrolerem od swoich poprzedników,  to może pojawić się wiele zastosowań dla starszych urządzeń peryferyjnych. Dla przykładu Nintendo ponownie wydało niektóre ze swoich starszych kontrolerów wraz z aktualizacjami własnego rozwiązania emulacji opartego na subskrypcji. DualShock i jego liczni następcy są na swój sposób kultowi i chociaż DualSense wprowadza wiele innowacyjnych rozwiązań, granie w starsze gry na starszych kontrolerach wielu graczy może uznać za najlepszy sposób rozgrywki. Ponadto, posiadając starsze pady nie będziemy zmuszeni kupować droższych nowych, aby cieszyć się lokalnymi grami multiplayer np. dla 4 graczy. 

Niezależnie od tego, w jaki sposób ten patent zostanie ostatecznie wdrożony (jeśli w ogóle), jedno wydaje się niezaprzeczalne - Sony chce wprowadzić natywną emulację PS3 na PS5 zamiast obecnego niedopracowanego rozwiązania opartego na chmurze.  Jeśli zaś ostatni wyciek z oferty pracy japońskiej firmy ma być dla nas wskazówką, to w końcu możemy doczekać się nawet emulacji PS Vita.

Dajcie znać, czy w ogóle jesteście zainteresowani natywną emulacją PS3 i preferujecie grać w starsze gry za pomocą odpowiednich kontrolerów, pod które zostały zaprojektowane.

Zobacz także:

  •  
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony może w końcu wprowadzić obsługę starszych padów i akcesoriów na PS5

 0