Sony pokazało limitowaną edycję PS4 Pro z motywem The Last of Us Part 2

Sony pokazało limitowaną edycję PS4 Pro z motywem The Last of Us Part 2

Sony właśnie pokazało nowa, limitowaną wersję PlayStation 4 Pro, tuż przed wydaniem The Last of Us Part 2, świętując nadchodzącą premierę gry i mocno uwypuklając tatuaż Ellie. Zaskakująco, w przeciwieństwie do wielu okropnych wizualnie specjalnych edycji konsol do gier, ta wersja z tatuażem "infekcja" Ellie, wygrawerowanym zarówno na konsoli, jak i na kontrolerze, w rzeczywistości wygląda naprawdę dobrze. Zestaw sprzedawany będzie w cenie 400 USD i oprócz konsoli PS4 Pro będzie zawierał The Last of Us Part 2 oraz kody do dodatkowej zawartości cyfrowej do gry. Istnieją również opcjonalne elementy, które można dołączyć do tego zestawu - słuchawki i zewnętrzny dysk twardy Seagate, które również zostały ozdobione motywem z tatuażu TLOU 2. Oczywiście nie ma się co łudzić, dodatkowe akcesoria sprzedawane są oddzielnie. Produkty te nie pojawią się w sprzedaży, póki sama gra nie trafi do sklepów, co nastąpi już 19 czerwca 2020 roku.

Sony wydało naprawdę ładna limitowaną wersję PlayStation 4 z motywem z The Last of Us Part 2. Czy kupno nowej konsoli na chwilę przed premierą PS5 ma jednak sens?

Konsola i akcesoria wyglądają zaskakująco dobrze, ale nie oszukujmy się - kto poza kolekcjonerami kupi taki zestaw? Nie wydaje mi się, żeby czerwiec, czyli około 5 miesięcy do premiery nowej generacji konsol PlayStation 5 i Xbox Series X, to był najlepszy moment na zakup PlayStation 4 Pro i to po pełnej cenie. Osoby wyczekujące na Last of Us 2 z pewnością w ciągu ostatnich lat zdążyły już kupić PS4 lub PS4 Pro, a jeśli nawet nie, to będą czekać i pod koniec roku zaopatrzą się w PlayStation 5, albo kupią PS4 z wyprzedaży. PlayStation 5, która według najnowszych szacunków prawdopodobnie będzie kosztować 400-500 USD, również umożliwi odpalenie The Last of Us Part 2 - także kupowanie teraz takiej limitowanej edycji, poza możliwością pochwalenia się przed kolegami, ekonomicznie jest całkowicie bez sensu.

 The Last of Us: Part 2 zaprezentowane na zwiastunie. Znamy datę premiery

 Analityk: PS5 i Xbox Series X mogą kosztować 450-499 dolarów

Oczywiście zrozumiały jest taki ruch Sony i chęć wypuszczenia konsoli powiązanej tematycznie z jedną z ich największych  gier, jednak od strony konsumenta prawdopodobnie nie jest to najlepszy pomysł, aby kupić tę konsolę, jeśli już posiada PS4 lub Pro, albo planuje kupić PS5 w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Te 400 USD wydane teraz, to według szacunków może stanowić 80-100% ostatecznej ceny nowego systemu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony pokazało limitowaną edycję PS4 Pro z motywem The Last of Us Part 2

 0