Sony przejmuje Nixxes Software. Czeka nas więcej portów gier z PlayStation na PC?

Sony przejmuje Nixxes Software. Czeka nas więcej portów gier z PlayStation na PC?

Przedwczoraj pisaliśmy o przejęciu przez Sony studia Housemarque, czyli twórców m.in. Resogun i Returnal. Wczoraj z kolei podawaliśmy, że japoński gigant nie zamierza brać udziału w "wyścigu zbrojeń" i podążać drogą Microsoftu, który wykupuje dewelopera za deweloperem. Minął zaledwie jeden dzień, a świat obiegła wieść, że PlayStation Studios poszerzyło się o kolejnego producenta. Sony przejęło Nixxes Software, czyli firmę specjalizującą się w przenoszeniu gier na PC. Holenderskie studio ma w portfolio m.in. porty tytułów wydanych przez Square Enix: Marvel's Avengers, Deus Ex Mankind Divided oraz współczesną trylogię Tomb Raider. Można oczekiwać, że w przyszłości zobaczymy jeszcze więcej produkcji z PlayStation 4 i PlayStation 5 w wersjach na komputery osobiste (co pokrywałoby się zresztą z niedawnymi zapowiedziami Sony).

Sony przejęło holenderskie studio Nixxes Software, specjalizujące się w przenoszeniu gier z konsol na komputery osobiste. W przeszłości deweloper pracował dla innego japońskiego koncernu  - Square Enix.

"Niezwykle szanuję Nixxes i jestem podekscytowany, że ten doświadczony zespół stanie się częścią społeczności światowej klasy deweloperów w SIE [Sony Interactive Entertainment - przyp. red.]" - stwierdził Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, w informacji przekazanej do prasy. "Studio to wykazuje się pasją do ulepszania gier i dostarczania jak najlepszego doświadczenia graczom. Nixxes będzie mocnym wsparciem dla wszystkich w PlayStation Studios, pomocnym w osiągnięciu naszego najważniejszego celu, jakim jest tworzenie unikalnych i jak najwyższej jakości treści dla PlayStation."

Jurjen Katsman, założyciel i starszy dyrektor ds. rozwoju w Nixxes, dodał, że zespół jest podekscytowany tym, iż będzie mógł podzielić się swoją techniczną i deweloperską wiedzą z tak potężną marką, jaką jest PlayStation Studios. Możliwe, że deweloper zajmie się nie tylko przenoszeniem gier z PlayStation na PC (w ostatnim czasie Sony dostarczyło posiadaczom komputerów takie przeboje, jak Horizon: Zero Dawn i Days Gone, a w przyszłości podobny los ma spotkać Uncharted 4: A Thief's End czy Ghost of Tsushima), ale także tworzeniem swoich własnych produkcji. Mogą świadczyć o tym słowa Hulsta, który zapowiedział, że Nixxes ma pomóc w tworzeniu unikalnych i jak najwyższej jakości treści dla PlayStation.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony przejmuje Nixxes Software. Czeka nas więcej portów gier z PlayStation na PC?

 0