Sony składa pozew przeciwko Huawei. Firma chce chronić skrót związany z Gran Turismo

Sony składa pozew przeciwko Huawei. Firma chce chronić skrót związany z Gran Turismo

Huawei oferuje różne smartwatche w tym serię Watch GT, której skrót nawiązuje do marki gier Gran Turismo należącej do Sony. Pierwszy model Watch GT trafił do sprzedaży trzy lata temu, a drugi rok później. Stosowanie tego skrótu nie przypadło do gustu producentowi PlayStation kontynuującego batalię z chińskim konkurentem.

Sony nie podoba się, że Huawei w nazwie serii smartwatchy korzysta ze skrótu GT związanego z Gran Turismo. Przedsiębiorstwo z Japonii zamierza za wszelką cenę go chronić, więc złożyło pozew do sądu przeciwko konkurentowi. Sony zgłosiło sprzeciw już w 2016 roku, kolejny w 2019 roku, ale na nic się to zdało, bo do sklepów trafiły pierwsze zegarki Watch GT. Początku tego konfliktu należy jednak szukać w 2015 roku, kiedy to Huawei wysłało wniosek o rejestrację znaku towarnego GT3 w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Należy pamiętać, że analiza dokumentów może zająć kilka miesięcy, a nawet lat. Sony nie składa broni i zgłasza swój sprzeciw ponownie, pozywając Huawei.

Sony walczy z Huawei o prawa do skrótu GT nawiązującego do Gran Turismo.

Sony składa pozew przeciwko Huawei. Firma chce chronić skrót związany z Gran Turismo

W sierpniu 2021 roku Japończycy złożyli pozew, który pozwoli rozpocząć nowe śledztwo w tej sprawie. Aktualnie trwa kilka spraw sądowych blokujących premierę urządzeń z linii Watch GT. Zobaczymy czy strony ostatecznie dojdą do porozumienia, którego nie wypracowano przez minione lata. Sony raczej nie zamierza iść na ustępstwa, tylko konsekwentnie bronić skrótu GT i mieć pewność, że nikt włącznie z Huawei znów go nie wykorzysta. Co ciekawe Huawei w 2020 roku złożyło wniosek o rejestrację przytoczonego znaku towarowego w odpowiednim urzędzie w Wielkiej Brytanii, która nie jest już członkiem Unii Europejskiej.

Sony składa pozew przeciwko Huawei. Firma chce chronić skrót związany z Gran Turismo

Dotyczy to modeli GT3, GT5, GT8 i GT10, natomiast podania są nadal rozpatrywane. Tymczasem w tym roku nadjedzie kolejna odsłona Gran Turismo, która na starcie wywołała pewną kontrowersję przez konieczność zapewnienie grze dostępu do internetu, nawet jeżeli chcemy grać solo. Dostępu do usługi PlayStation Network wymagają m.in. GT Cafe, tryb fotograficzny, czy edytor wzorów. Premiera Gran Turismo 7 odbędzie się 4 marca 2022 roku na PlayStation 4 i PS5.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony składa pozew przeciwko Huawei. Firma chce chronić skrót związany z Gran Turismo

 0