Sony wprowadza telewizory „Ready for PlayStation 5” do 8K i 120 Hz

Sony wprowadza telewizory „Ready for PlayStation 5” do 8K i 120 Hz

Konsola PlayStation 5 nadchodzi coraz większymi krokami, a Sony chce wykorzystać popularność jednego produktu, do napędzenia sprzedaży kolejnego. Producent chce zapewnić graczom możliwość pełnego wykorzystania mocy konsoli i wprowadza telewizory oznaczone jako "Ready for PlayStation 5". Pierwsze dwa modele noszące to oznaczenie są już dostępne: X900H 4K HDR Full Array LED i Z8H 8K HDR Full Array LED. X900H oferuje rozdzielczość 4K, która staje się standardem w większości telewizorów z wyższej półki, wraz z częstotliwością odświeżania 120 Hz (dzięki przyszłej aktualizacji oprogramowania układowego Bravia). Sony twierdzi również, że sprzęt ten ma „bardzo niskie” opóźnienie wejściowe wynoszące 7,2 ms. Firma twierdzi jednak, że: „Opóźnienie wejściowe X900H jest mierzone przez wejście HDMI dla gier 4K / 120 kl./s na podstawie wewnętrznych warunków testowych i może różnić się w środowisku użytkowania w czasie rzeczywistym w określonych warunkach”. Ceny tego modelu zaczynają się od 999 USD za 55 cali i rosną do 2799 USD wraz z rozmiarem aż do 85 cali.

Sony wypuszcza własne telewizory oznaczone jako gotowe na PS5. Będą one wyróżniać się gamingowymi parametrami i rozszerzoną kompatybilnością z konsolą PlayStation 5. 

Model Z8H oferuje już 8K, jednak za znacznie wyższą cenę. Za 5999 USD otrzymujemy wersję 75-calową, a za zawrotne 8999 USD można nabyć model 85-calowy. Odświeżanie również jest na poziomie 120 Hz, ale tylko w 4K, a nie 8K. Nie wiadomo, ile gier na PlayStation 5 będzie obsługiwać rozdzielczość 8K, ale Sony obiecuje, że takie się z pewnością pojawią. Oba modele są wyposażone w tryb gier Bravia, który automatycznie przełącza je na najniższe ustawienie opóźnienia podczas grania w gry na PS5. Pozwala także obudzić jednocześnie telewizor i konsolę za pomocą kontrolera DualShock 5. 

 

Telewizory będą pozwalać nawet na pewną kontrolę nad PS5 za pomocą pilota telewizora. Ponadto oba zestawy są wyposażone w głośniki wysokotonowe pozycjonujące dźwięk, które pozwalają użytkownikom dokładnie określić, skąd dobiega dźwięk na ekranie. Wiele funkcji specyficznych dla PS5 pojawi się za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego, prawdopodobnie zanim konsola trafi na rynek w okresie świątecznym. Dyrektor finansowy Microsoftu niedawno powiedział, że Xbox Series X pojawi się w listopadzie, więc spodziewać się można premiery PS5 w zbliżonym okresie. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony wprowadza telewizory „Ready for PlayStation 5” do 8K i 120 Hz

 0