Space Perspective chce polecieć w kosmos w 2024 roku. W planach są nawet... wesela

Space Perspective chce polecieć w kosmos w 2024 roku. W planach są nawet... wesela

Wśród wielu firm, które planują rozpocząć turystykę kosmiczną, znajduje się Space Perspective. Rozpoczęcie komercyjnej działalności planowane jest już w przyszłym roku, a firma rozważa nawet organizację ślubów w kosmosie.

Loty w kosmos... balonem? Do kosmosu jeszcze trochę.

Kosmiczna turystyka staje się rzeczywistością, chociaż wciąż jest bardzo kosztowna. Jedną z firm, która chce zarabiać na zainteresowaniu lotami kosmicznymi, jest Space Perspective. W tym przypadku chodzi o loty kapsułą Spaceship Neptune, która będzie unoszona przez balon stratosferyczny SpaceBalloon wypełniony odnawialnym wodorem, co pozwoli na podróż bardziej ekologiczną niż w przypadku rakiet. W porównaniu z rakietami, będzie to znacznie wolniejsza i bardziej wygodna podróż. Kapsuła będzie poruszać się w górę z prędkością zaledwie 12 mil na godzinę (około 19 km/h) i musi wznosić się przez około 2 godziny. Już z tego wynika, że nie będzie to wycieczka bezpośrednio w kosmos, który zaczyna się gdzieś około 100 km nad powierzchnią Ziemi, a jedynie w stratosferze. Mimo to, wysokość 30 km nad powierzchnią Ziemi jest całkiem przyzwoita. Firma planuje rozpoczęcie turystyki kosmicznej w przyszłym roku i rozważa nawet organizowanie ślubów w "kosmosie".

Widoki będą z pewnością niesamowite, choć nazywanie wycieczki "kosmiczną" jest nieco na wyrost.

Zapewnione będzie łącze internetowe. Transmisja "live" jest niezwykle istotna ;)

Kapsuła Spaceship Neptune, która będzie unoszona balonem stratosferycznym SpaceBalloon, pozostanie na wysokości około 30 km nad powierzchnią Ziemi przez 2 godziny, a następnie będzie opadać przez kolejne 2 godziny, aby wylądować na powierzchni wody. Cała wycieczka będzie trwała około 6 godzin. Podczas lotu pasażerowie będą mieli możliwość podziwiania widoków z okna o wymiarach 56x154 cm, a także cieszyć się przekąskami i napojami. Będą mieli dostęp do połączenia Wi-Fi, co umożliwi im przesyłanie transmisji na żywo.

Firma Space Perspective została założona przez Tabera MacCalluma i Jane Poynter. Ostatnio, założyciele wyrazili zainteresowanie organizowaniem wesel na pokładzie swoich statków kosmicznych, co może stać się możliwe w przyszłości. Firma sprzedała już ponad 1200 biletów w cenie 125 000 dolarów za miejsce na pokładzie. Zgodnie z planem, pierwszy lot ma odbyć się pod koniec 2024 roku, jednak jego powodzenie pozostaje niepewne. Bardziej realnym terminem wydaje się być druga połowa 2025 roku. Niemniej jednak, nikt nie wie, czy Space Perspective nie zaskoczy nas wcześniej.

 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Space Perspective chce polecieć w kosmos w 2024 roku. W planach są nawet... wesela

 0