Splinter Cell Remake otrzyma zmodyfikowaną historię dostosowaną do współczesnego gracza

Splinter Cell Remake otrzyma zmodyfikowaną historię dostosowaną do współczesnego gracza

Splinter Cell został odstawiony przez Ubisoft na boczny tor ze względu na inne marki takie jak Assassin's Creed czy Far Cry. Trwają jednak prace nad odświeżoną wersją pierwszej części przygód agenta Sama Fishera, która może być czymś więcej niż tylko klasycznym odkurzeniem 20-letniej produkcji.

Seria Splinter Cell zadebiutowała w 2002 roku i przez wszystkie lata doczekała się wielu odsłon, z czego ostatnia Blacklist zadebiutowała w 2013 roku. Od tamtej pory marka przestała być dla Ubisoftu istotna i zeszła na boczny tor. Mimo tego trwają prace nad remake pierwszej części, która trafiła na rynek 20 lat temu. Remake ma być jednak czymś więcej i głębiej ingerować w historię pierwszej przygody Sama Fishera. Wskazówkę stanowi ogłoszenie o pracę na stanowisko scenarzysty opublikowane przez Ubisoftu wskazujące, iż oryginalny Splinter Cell posłuży jedynie jako baza dla nowego projektu. Historia gry byłaby dostosowana pod współczesnego gracza. Co to dokładnie oznacza? Ciężko ocenić.

Ubisoft zamierza zmodyfikować historię pierwszego Splinter Cella, aby była dostosowana do współczesnego gracza.

Splinter Cell

Ubisoft mógłby zmienić płeć głównego bohatera, ale trudno sobie wyobrazić, żeby do tego doszło, ponieważ Sam Fisher to główny bohater serii i raczej nie zostanie zastąpiony przez kobietę. Inne mogłoby być miejsce akcji zastąpione np. przez fikcyjny kraj, w oryginalne jest Gruzja, a także główny antagonista. Różnić pewnie będą się misje dostosowane do współczesnych wymagań graczy. Nowa oprawa graficzna to oczywistość. Oryginalna gra koncentruje się wokół konfliktu między Gruzją a Azerbejdżanenem i możliwe, że Ubisoft w remakeu chce ominąć ów konflikt.

To wszystko tylko przypuszczenia i trzeba czekać na oficjalną zapowiedź nowego Splinter Cella, za którego odpowiada Ubisoft Toronto. Z drugiej strony jeżeli opowieść będzie zmodyfikowana to być może mamy do czynienia z rebootem, a nie remakem marki? Na taki krok zdecydował się Infinity Ward w przypadku Call of Duty: Modern Warfare (w przyszłym miesiącu debiutuje reboot MW2). Czekacie na powrót Sama Fishera? Wolelibyście pełnoprawną nową część czy remake?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Splinter Cell Remake otrzyma zmodyfikowaną historię dostosowaną do współczesnego gracza

 0