Sprzedawcy PlayStation 5 znaleźli sposób na walkę ze scalperami

Sprzedawcy PlayStation 5 znaleźli sposób na walkę ze scalperami

PlayStation 5 rok po premierze sprzedaje się bardzo dobrze, ale gracze nie mogą być zadowoleni z powodu kłopotów z dostępnością najnowszej konsoli Sony, a także wysokimi cenami urządzenia. Sytuację w jakimś stopniu starają się wykorzystać scaleprzy dorabiający na odsprzedaży PS5 i właśnie z nimi firmy z Japonii chcą jakoś walczyć.

Sprzedawcy w Stanach Zjednoczonych usiłowali rozwiązać problem ze scalperami na różne sposoby za pomocą CAPTCHA w przypadku zamówień w internecie lub limitowanych kolejek i zakupów, ale w Japonii wpadli na jeszcze inny pomysł. Jak podaje serwis VGC, tamtejsze sklepy Nojima Denki i GEO wdrożyły zasady zwalczania scalperów. Mowa o oznaczaniu przy pomocy markera pudełek PlayStation 5 z danymi kupującego. Jakby tego było mało podejmowano decyzję o usuwaniu kontrolerów z pudełek, co stanowić ma przestrogę dla osoby, która zechce nabyć taki sprzęt na aukcji. GEO z kolei wymaga, by klient po wygraniu PS5 w loterii oznaczył DualSense i wyraził na to zgodę inaczej, nie odbierze konsoli.

Japońcy sprzedawcy oznaczają pudełka z PlayStation 5, żeby utrudnić działanie scalperom, którzy po zakupie odsprzedają urządzenia dla zysku.

Wszystko po to, aby ktoś kto zechce urządzenie odkupić wiedział, że sprzęt najpewniej podchodzi z odsprzedaży. Działanie sklepów w Japonii ma na celu walczenie ze scalperami kupującymi oraz wystawiającymi po zawyżonych cenach nie tylko konsole, ale też karty graficzny czy inne towary, na które zapotrzebowanie pozostaje wysokie. Opisane strategie są ciekawe, lecz ciężko ocenić na ile okażą się skuteczne w starciu z tą grupą ludzi. Scalperzy mogą próbować obejść tę metodę lub ją po prostu zignorować jeżeli nie wpływa ona na generowane zyski i saldo na koncie bankowym.

Z drugiej strony kupujący może pomyśleć, że konsola pochodzi z kradzieży lub po prostu będzie chciał nieoznakowane dodatkowo pudełko. Sony postanowiło zmniejszyć produkcję PS5 i według nowego planu do marca 2022 roku wyprodukuje 15 milionów egzemplarzy piątki. Wszystko przez kłopoty z dostępnością podzespołów niezbędnych do stworzenia konsol nowej generacji. Miejmy jednak nadzieję, że sytuacja w miarę szybko się unormuje.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sprzedawcy PlayStation 5 znaleźli sposób na walkę ze scalperami

 0