Sprzedaż PlayStation 5 przekroczyła ważny poziom

Sprzedaż PlayStation 5 przekroczyła ważny poziom

PlayStation 5 cieszy się niemałym zainteresowaniem, czego dowodzą dane sprzedaży konsoli Sony, która po prawie dwóch latach od premiery przekroczyła kamień milowy.

Jak podaje serwis Gamesindustry.biz PS5 od wydania w listopadzie 2020 roku sprzedało się w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy. Jest to przekroczenie pewnego poziomu, który zapewne konsola Sony pokonałaby wcześniej gdyby nie globalne problemy z dostępnością półprzewodników i zakłócenia łańcucha dostaw wywołane m.in. przez pandemię koronawirusa czy wojnę w Ukrainie. Ze sprzedaży zadowolona jest przedstawicielka japońskiego przedsiębiorstwa. "Jesteśmy podekscytowani faktem, że firma Sony Interactive Entertainment (SIE) sprzedała na całym świecie przeszło 20 milionów konsol PlayStation 5" — powiedziała Veronica Rogers, wiceprezes, dyrektor ds. globalnej sprzedaży oraz operacji biznesowych w Sony.

PlayStation 5 przekroczył poziom 20 mln sprzedanych egzemplarzy.

Rogers przyznała, że od początku różne zespoły korporacji działały, żeby dostarczyć na rynek konkurencyjny produkt, który przekona do siebie konsumentów. Kobieta podziękowała też graczom za wybór ich sprzętu oraz zaufanie, jakim obdarzyli Sony. Jednocześnie firma z Kraju Kwitnącej Wiśni chce w bieżącym roku znacząco zwiększyć produkcję PlayStation 5, aby było dostępne dla większości osób na całym świecie. Jest to niewątpliwie dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy mają problem z zakupem konsoli Sony, zwłaszcza w atrakcyjnej cenie.

Jakiś czas temu Sony poinformowało, że potrzebowało 82 minut, żeby sprzedać 80 000 konsol PS5, podczas gdy PlayStation 4 zajęło to dziewięć dni w porównywalnym okresie. Do pokonania PS4 nowemu urządzeniu trochę brakuje, aczkolwiek oczekuje się, że przebije ono PlayStation 4 pod względem sprzedaży w czwartym roku istnienia. Na początku 2022 roku PS5 radził sobie gorzej od poprzednika. Wówczas sprzedano łącznie 17,3 mln egzemplarzy piątki na całym świecie, mniej niż PS4. Dział gamingowy Sony zanotował w zeszłym roku o 8% gorsze przychody rok do roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sprzedaż PlayStation 5 przekroczyła ważny poziom

 0