Sprzedaż smartfonów Nokii nie zachwyca. Jak radzi sobie producent?

Sprzedaż smartfonów Nokii nie zachwyca. Jak radzi sobie producent?

HMD Global stojące za smartfonami Nokii, niegdyś bardzo popularnego producenta telefonów, który po nadejściu ery smartfonów nie bardzo potrafi poradzić sobie w innej rzeczywistości, miało dość dobry start w 2016 roku, jednak wraz z biegiem czasu sytuacja ulegała zmianie niekoniecznie na plus. Trend ten utrzymał się w także czwartym kwartale 2020 roku, ponieważ firma odpowiada za jedynie 0,7% rynku smartfonów. Według danych Counterpoint Research łączna sprzedaż HMD Global wzrosła o 30% kw./kw, natomiast dostawy telefonów oraz smartfonów poszybowały w górę odpowiednio o 26% i 35% kw./kw. Przedsiębiorstwo zdołało sprzedać 2,8 miliona smartfonów Nokia, a dodatkowo kupiono 12,7 miliona klasycznych telefonów tego producenta.

Według danych Counterpoint Research łączna sprzedaż HMD Global wzrosła o 30% kw./kw.

Sprzedaż smartfonów Nokii nie zachwyca. Jak radzi sobie producent?

Nokia była zarazem drugą co do wielkości marką telefonów na rynku z udziałem 16%. Za to w branży smartfonów poradziła sobie już gorzej zajmując w tabeli odległą 15 lokatę. Widzimy więc, że Nokię kupują głównie osoby potrzebujące standardowego telefonu, a nie nowoczesnego smartfona, zaś pozostali wybierają ofertę innego producenta. Co ciekawe w czwartym kwartale ubiegłego roku najwięcej smartfonów, bo 81,9 mln dostarczył Apple, wyprzedzając Samsunga (62,5 mln) i zajmując pierwsze miejsce. Podium zamyka Xiaomi - 43 mln, a na czwartej lokacie znalazło się Oppo - 34 mln. Gorszy czas przeżywa Huawei, któremu najwyraźniej udzielają się ograniczenia nałożone przez amerykańską administrację oraz brak usług Google w najnowszych urządzeniach, ponieważ chiński producent dostarczył 33 mln smartfonów.

Jeżeli chodzi o Nokię to mimo iż nie radzi sobie ona na rynku smartfonów zbyt dobrze to nie znaczy, że nie pracuje nad kolejnym tego rodzaju sprzętem. Coraz więcej dowiadujemy się o Nokii 1.4 oferującej wyświetlacz HD+ o przekątnej aż 6,51 cala, 13 Mpix aparat główny + 2 Mpix dodatkowy obiektyw i 5 Mpix kamerę do selfie. Sercem urządzenia zostanie czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 GHz z modemem 4G wspierany przez 1 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej rozszerzalnej do maksymalnie 128 GB za sprawą kart microSD. Z uwagi na niezbyt wydajne podzespoły cena nowej Nokii nie przekroczy 100 euro.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sprzedaż smartfonów Nokii nie zachwyca. Jak radzi sobie producent?

 0