Star Citizen ustanawia nowy rekord finansowy w 2021 roku

Star Citizen ustanawia nowy rekord finansowy w 2021 roku

Star Citizen to fenomen branży gier. Produkcja powstaje za pieniądze społeczności, a wszystko zaczęło się od zbiórki na Kickstarterze, w ramach której zebrano 2 miliony dolarów. Na tym jednak nie poprzestano, ponieważ deweloperzy kontynuują zbierane środków na największy projekt realizowany przy pomocy społeczności. W 2021 roku tytuł przekroczył następną granicę.

Do listopada 2021 roku Star Citizen zebrał 400 mln USD. Według najnowszych danych w ubiegłym roku Cloud Imperium Games otrzymał od sponsorów 86,4 mln dolarów amerykańskich, bijąc poprzedni rekord z 2020 roku wynoszący 79 mln USD. W chwili pisania tego tekstu łączna kwota wsparcia od społeczności wynosi 426 747 295 USD, co oznacza, że wygenerowano ponad 500 000 USD w ciągu pierwszych dwóch dni 2022 roku. Liczba zarejestrowanych kont przekroczyła 3,4 miliona i wynosi 3 460 186. Należy pamiętać, że przytoczona liczba zawiera bezpłatne konta utworzone z okazji różnych wydarzeń m.in. Free Fly.

Star Citizen zebrał w 2021 roku 86,4 mln USD.

Star Citizen zdołał wywołać kontrowersję za sprawą aktualizacji 3.16 z nowym wydarzeniem. Zarzucano, iż jest ona mniejsza od dwóch poprzednich zawierających np. nową planetę. Gracze mogą korzystać z nowego trybu PvP Jumptown 2.0, który pozwala na walkę o skrzynie z narkotykami w systemie Stanton. Dodano również zagadki środowiskowe, a dokładniej tajemnicze statki porzucone w systemie Stanton (derelict puzzles). Obiekty możemy eksplorować, chociaż trzeba mocno uważać na groźne pułapki. Przy okazji da się podejmować kontraktów na wybrane cele.

Wprowadzono ponadto statek Drake Cutlass Steel jednak jego cena 289,05 dolarów może zadziwić. Tym bardziej że mamy do czynienia ze zmodyfikowaną wersją statku Cutlass Black. Jak widzimy Star Citizen mimo upływu lat utrzymuje wysokie wsparcie finansowe. Cloud Imperium Games rozszerzy swoją działalność w bieżącym roku o nowe studio deweloperskie zlokalizowane w Manchesterze (Wielka Brytnia). Star Citizen pozostaje w fazie wczesnego rozwoju od 4 czerwca 2014 roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Citizen ustanawia nowy rekord finansowy w 2021 roku

 0