Star Wars Jedi: Fallen Order i WWE 2K20 nie chcą się uruchomić od 2020 r.

Star Wars Jedi: Fallen Order i WWE 2K20 nie chcą się uruchomić od 2020 r.

Jeśli pamiętacie końcówkę 1999 roku, to zapewne przypomina Wam się panika związana z tzw. pluskwą milenijną, która wraz z nadejściem 2000 roku miała spowodować katastrofalne skutki w komputerach, ze względu na przyjęty kilkadziesiąt lat wcześniej sposób zapisu daty w programach. Panika okazała się być nieuzasadniona i obyło się bez większych problemów, czemu więc po 20 latach przypominamy o tej sytuacji? Ponieważ okazuje się, że wraz z nadejściem 2020 roku gracze mają problem z nową „pluskwą”, a mianowicie takie gry jak Star Wars Jedi: Fallen Order czy WWE 2K20 nie chcą się uruchamiać po nowym roku i próba ich włączenia owocuje wyrzuceniem użytkowników do pulpitu systemu. Na szczęście znaleziono już obejście tego problemu.

Star Wars Jedi: Fallen Order czy WWE 2K20 nie chcą się uruchamiać po nowym roku i próba ich włączenia owocuje wyrzuceniem użytkowników do pulpitu systemu.

Star Wars Jedi: Fallen Order i WWE 2K20 nie chcą się uruchomić od 2020 r.

Początkowo sądzono, że sytuację tę wywołuje oprogramowanie antypirackie Denuvo, ale dalsze dochodzenie potwierdziło, że DRM nie stanowi źródła problemu, ponieważ WWE 2K20 wykorzystuje inne zabezpieczenie (Steamworks). Poza tym, wiele ostatnich gier korzystających z Denuvo, takich jak Monster Hunter World czy CODE VEIN, działa jak należy. Zanotowano także kłopoty z uruchomieniem Assassin’s Creed Origins, ale w przypadku tego tytułu nie są one tak częste jak w Fallen Order i WWE 2K20. Jak na razie jednak zarówno EA, jak i 2K Games, nie udzielili jeszcze komentarza w tej sprawie, ale mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

Gracze w związku z tym postanowili samodzielnie poradzić sobie z tą nietypową przypadłością i okazało się, że wystarczy ręcznie zmienić datę systemu na 31 grudnia, by ponownie bezproblemowo móc uruchomić wspomniane gry. Niektórzy użytkownicy sugerują nawet, że po skorzystaniu z tego obejścia, tytuły te później uruchamiają się bez najmniejszych problemów nawet z właściwą datą. Oczekiwać można, że 2K Games i Respawn Entertainment lada moment wypuszczą aktualizację, która naprawi tę przypadłość. Niemniej jednak, tego typu wpadka w 2020 roku wydaje się być dużym nieporozumieniem i zapewne wielu graczy było zrozpaczonych, że w nowy rok nie mogli idąc śladami klasyka zagrać w grę.          

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Wars Jedi: Fallen Order i WWE 2K20 nie chcą się uruchomić od 2020 r.

 0