Starfield wygląda obłędnie na nowym gameplayu. Posiadacze PlayStation kupią dla tej gry Xboxa?

Starfield wygląda obłędnie na nowym gameplayu. Posiadacze PlayStation kupią dla tej gry Xboxa?

Choć premiera Starfield została opóźniona, to Bethesda i Microsoft wiedzą, jak podgrzewać atmosferę. W weekend podczas wspólnego pokazu Xbox i Bethesda zaprezentowano 15-minutowe demo z rozgrywki, które pokazało mechanikę gry, tworzenie postaci i wiele więcej. 

Starfield to będzie hit - w końcu studio odpowiedzialne za ten tytuł zna się na swoim rzemiośle. Gra zdaje się będzie połączeniem Fallouta/Skyrim i podróżowania znanego z pozycji takich jak No Man's Sky. Gracz mógł zbudować własny statek i latać między wszystkimi planetami w systemie – nie ma jednak tylko jednego systemu z wieloma planetami, jest ich ponad 100. Bethesda buduje ogromny wszechświat, który będzie można eksplorować, choć tylko niewielka część z planet będzie istotna dla głównej historii.

Starfield będzie bez wątpienia jedną z największych premier przyszłego roku. Gra pojawi się wyłącznie na PC i konsole Xbox.

Na materiale od razu widać świetną jakość grafiki, co jest dość niezwykłe jak na Bethesę. Studio przyzwyczaiło na już, że ich gry nie dostarczają najwyższego poziomu realizmu. W Starfield sfera wizualna naprawdę robi wrażenie, choć widać, że liczba klatek na sekundę nie była całkowicie stabilna. Studio ma jednak jeszcze czas na wprowadzenie poprawek, które powinny zapewnić płynne działanie na obecnych zestawach i konsolach Xbox, choć z drugiej strony to Bethesda, więc łatki mogą pojawić się dopiero po premierze. Mamy jednak nadzieję, że Microsoft odpowiednio zmotywuje studio do lepszego niż zwykle wyszukiwania błędów.

Akcja gry toczy się w roku 2330, w którym nasz główny bohater dołącza do Constellation w poszukiwaniu rzadkich artefaktów w całej galaktyce. Podczas gdy Starfield był początkowo planowany na listopad 2022 r., gra została niedawno przełożona na 2023 r. Microsoft i Bethesda wcześniej ujawnili, że obecnie zamierzają wypuścić Starfielda w pierwszej połowie przyszłego roku, więc powinniśmy mieć go w swoich rękach jeszcze przed E3 2023.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Starfield wygląda obłędnie na nowym gameplayu. Posiadacze PlayStation kupią dla tej gry Xboxa?

 0