Startup wspierany przez Xiaomi wprowadzi elektryczny samochód sportowy dla "przyjemności z jazdy"

Startup wspierany przez Xiaomi wprowadzi elektryczny samochód sportowy dla "przyjemności z jazdy"

Chiński start-up wspierany przez giganta smartfonów Xiaomi zaprezentował elektryczny samochód sportowy, który na tle konkurencji w tym sektorze ma pozytywnie wyróżniać się ceną.

Firma zajmująca się tuningiem samochodów China Car Custom zapowiedziała swój pierwszy sportowy samochód o nazwie SC01 i ogłosiła oficjalne wejście w rozwój i produkcję sportowych samochodów wyczynowych. SC01 waży około 1,3 tony, jest napędzany dwoma silnikami elektrycznymi o mocy szczytowej 320 kW i jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Model będzie kosztował mniej niż 300 000 juanów (42 000 USD) i będzie dostępny w oficjalnych zamówieniach od trzeciego kwartału 2023 r., a dostawy rozpoczną się w czwartym kwartale przyszłego roku. Firma już zaczęła przyjmować rezerwacje od konsumentów wpłacających symboliczną zaliczkę w wysokości 30 USD.

Wspierany przez Xiaomi startup China Car Custom zapowiedział przystępny cenowo elektryczny samochód sportowy, który powstał  "z myślą o czystej przyjemności z jazdy"

SC01 to dwumiejscowy elektryczny samochód sportowy zbudowany z myślą o czystej przyjemności z jazdy, a jak twierdzi założyciel firmy Feng Xiaotong, SC w nazwie modelu oznacza „sports car”, Model ma oferować znacznie więcej funkcji sportowych niż typowy samochód sportowy klasy podstawowej. SC01 ma 4085 mm długości, 1820 mm szerokości, 1162 mm wysokości i rozstaw osi 2500 mm. Podwójne silniki elektryczne tego modelu mogą wytwarzać do 435 koni mechanicznych i ma zasięg NEDC sięgający ponad 500 kilometrów.

China Car Custom to firma wspierana przez Xiaomi, a współzałożyciel i starszy wiceprezes producenta smartfonów Liu De jest jednym z jej dyrektorów. Xiaomi zainwestowało dziesiątki milionów yunaów w startup. Liu Deest jest weteranem Xiaomi i kluczową postacią w eko-łańcuchu Xiaomi, a jego funkcja dyrektora spółki portfelowej reprezentuje bezpośrednią wolę strategiczną Xiaomi. China Car Custom zostało założone w 2014 roku przez entuzjastę samochodów sportowych i do tej pory modyfikowało auta takie jak Chery Little Ant, Porsche 911 i Mitsubishi 3000GT.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Startup wspierany przez Xiaomi wprowadzi elektryczny samochód sportowy dla "przyjemności z jazdy"

 0