Steam Deck nie zadebiutuje w pierwotnym terminie. Valve opóźnia wysyłkę urządzenia

Steam Deck nie zadebiutuje w pierwotnym terminie. Valve opóźnia wysyłkę urządzenia

Valve poinformowało o przełożeniu premiery Steam Deck, winą za tę decyzję obarczając trudną sytuację na rynku półprzewodników. Kiedy w takim razie sprzęt od twórców Steama trafi do sprzedaży?

Steam Deck miał pierwotnie zadebiutować w grudniu 2021 roku, aczkolwiek wiemy już, że ów termin nie będzie dotrzymany, a sprzęt kupimy w przyszłym roku, chociaż delay nie jest duży. Urządzenie pojawi się w lutym 2022 roku, czyli dwa miesiące później, przy czym należy podkreślić, że to szacunkowy moment realizacji zamówień. Nie jest więc wykluczone następne opóźnienie, aczkolwiek obecnie nie ma o tym mowy i liczymy, że do niego nie dojdzie. Przyczyną takiego stanu rzeczy są kłopoty z dostawami niezbędnych do produkcji podzespołów co nie stanowi zaskoczenia, bowiem zakłócenia w łańcuchach dostaw negatywnie wpłynęły na całą branżę technologiczną od wybuchu pandemii COVID-19. "Przepraszamy. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by obejść problemy ze światowym łańcuchem dostaw, lecz z powodu niedoborów komponenty nie docierają do nas na czas, w konsekwencji nie możemy dotrzymać pierwotnej daty realizacji zamówień" - głosi wiadomość wysłana do użytkowników zamawiających Steam Deck.

Realizacja zamówień Steam Deck rozpocznie się w lutym 2022 roku.

Steam Deck nie zadebiutuje w pierwotnym terminie. Valve opóźnia wysyłkę urządzenia

Warto podkreślić, że w lutym 2022 roku egzemplarze otrzymają pierwsi odbiorcy, z kolei kolejni zostaną poinformowani o innym terminie dostaw. Część osób otrzymała wiadomość o przesunięciu wysyłki z pierwszego kwartału na drugi. Niestety sytuacja wpływa na cały świat i cierpią na niej również m.in. przedstawiciele branży motoryzacyjnej. Po roku od debiutu w sklepach wciąż brakuje PlayStation 5, nie licząc zawyżonych cen konsoli. Analitycy szacują, że globalny łańcuch dostaw wróci do przyzwoitego poziomu między 2022 a 2023 rokiem. Jeśli nie możecie doczekać się nadejścia sprzętu Valve, to zachęcamy wszystkich do obejrzenia materiału prezentującego całość od środka. Jest to jednocześnie materiał przestrzegający użytkowników przed nieprawidłowym otwarciem urządzenia.

Steam Deck otrzymał wsparcie dla Easy Anti-Cheat, czyli systemu mającego zapobiegać oszustwom w grach. To umożliwi odpalenie wielu gier m.in. Apex Legends, Dead by Daylight, War Thunder i Fall Guys, 7 Days to Die, Fall Guys, Black Desert, Hunt: Showdown, Paladins oraz Halo: The Master Chief Collection. Sprzęt zapowiada się jako interesująca propozycja do grania, na którym odpalimy bardziej wymagające produkcje, chociaż ich liczba będzie zapewne ograniczona. Deweloperzy podkreślali, że ograniczenia nie są winą podzespołów.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam Deck nie zadebiutuje w pierwotnym terminie. Valve opóźnia wysyłkę urządzenia

 0