Steam nie zwalnia tempa. Kolejny rekord jednocześnie aktywnych użytkowników

Steam nie zwalnia tempa. Kolejny rekord jednocześnie aktywnych użytkowników

Steam nie zwalnia tempa i rozpoczął nowy rok z przytupem. Niedawno informowaliśmy o tym, że pobito rekord jednoczesnej liczby użytkowników na platformie, ale ten jest już nieaktualny, ponieważ w miniony weekend po raz kolejny udało się wyśrubować ten wynik.

Steam po raz kolejny ustanowił rekord największej liczby użytkowników jednocześnie zalogowanych na platformie. Tym razem prawdopodobnie pomogło przejście PUBG na tryb free-to-play i nowa gra Yu-Gi-Oh. Wydaje się, że to już tylko kwestia czasu, zanim platforma Valve osiągnie 30 milionów, ponieważ wykres Steamdb pokazuje, że w ostatnią niedzielę Steam osiągnął 29 201 174 użytkowników. Oficjalne statystyki Steam podają zaś liczbę 29 198 370. Tak czy inaczej, wydaje się, że platforma wykonała ostatni krok przed przekroczeniem kamienia milowego, jakim jest 30 mln graczy korzystających jednocześnie z usługi Valve. 

Steam po raz kolejny ustanowił rekord największej liczby użytkowników jednocześnie zalogowanych na platformie.

Steam nie zwalnia tempa. Kolejny rekord jednocześnie aktywnych użytkowników

Liczba użytkowników faktycznie grających w tym samym czasie również osiągnęła 23 stycznia nowy rekord 8,5 miliona. To przebiło poprzedni rekord 8,1 miliona ustanowiony w marcu 2020 r., kiedy rozpoczęły się blokady związane z pandemią Covid-19.

Obecnie dwie najpopularniejsze gry na platformie Steam to Counter-Strike: Global Offensive i Dota 2. Na trzecim miejscu znajduje się PUBG, który został udostępniony jako free-to-play na początku tego miesiąca. Tym, co w dużej mierze pomogło podnieść liczbę graczy do ostatnich rekordów, jest jednak gra, która obecnie zajmuje czwarte miejsce, czyli Yu-Gi-Oh! Master Duel. Ta również jest darmowa i miała swoją premierę w zeszłym tygodniu. Następne pozycje na liście to dobrze już znane tytuły, takie jak Apex Legends, Rust, Grand Theft Auto V i Football Manager.

Steam nie zwalnia tempa. Kolejny rekord jednocześnie aktywnych użytkowników

Luty zapowiada się idealnie do bicia kolejnych rekordów, ponieważ w tym miesiącu swoje premiery będą mieć choćby Dying Light 2: Stay Human oraz Elden Rign, więc warunki będą sprzyjające. Część analityków szacuje zaś, że do końca bieżącego roku uda się pobić rekord 35 mln jednocześnie zalogowanych użytkowników na Steam. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam nie zwalnia tempa. Kolejny rekord jednocześnie aktywnych użytkowników

 0