Steam prezentuje funkcję Charts, która pokaże jakie gry są popularne

Steam prezentuje funkcję Charts, która pokaże jakie gry są popularne

Steam wzbogaca się o nowe funkcje, a najnowsza jest dedykowana użytkownikom, którzy lubią przyglądać się statystykom. Mowa o Steam Charts, który zastępuje dotychczasowy panel statystyk.

Valve udostępniło na Steam panel Steam Charts zastępujący dotychczasowe statystyki dotyczące gier. Podobnie jak stara wersja, nadal pokazuje najpopularniejsze gry na platformie. Ale w przeciwieństwie do statystyk, wykresy mają narzędzia do analizowania przyczyn tej popularności. Stara strona była skupiona głównie na najlepszych tytułach według liczby aktywnych graczy, natomiast wszelkie inne statystyki Valve wrzucało oddzielnie. Teraz znajdziemy wszystko w jednym miejscu. Nowa sekcja zastępuje starą stronę statystyk na Steam i zapewnia lepszy przegląd tego, co jest aktualnie popularne na Steam. Nowe listy bestsellerów zawierają ranking gier na podstawie całkowitego przychodu ze wszystkich źródeł, w tym DLC i transakcji w grze.

Valve udostępniło Steam Charts, które prezentuje najlepiej sprzedające i najpopularniejsze gry. Panel zastępuje Steam Stats.

 

Zdaniem Valve panel Charts sprawia, iż mamy pełniejszy obraz gier, którymi gracze są zainteresowani i które przyciągają nadal sporą uwagę. Nowa metoda obliczania przychodów jest ponadto wdrażana w różnych toplistach w sklepie, w tym w zakładce Bestsellery na stronie głównej. Jak to wygląda w praktyce? Otóż nowa strona przeglądu notowań Steam prezentuje krótkie podsumowanie gier, które sprzedają się najlepiej, są najczęściej granie i ilu użytkowników gra w nie w danej chwili. Całość jest udostępniane w czasie rzeczywistym.

Nowe zestawienie będzie udostępniane raz w tygodniu w poniedziałki o godzinie 19:00 czasu polskiego i przedstawi 100 najlepiej sprzedających się gier na podstawie wygenerowanych przychodów. Dane Charts są dostępne pod tym linkiem. Cóż dobrze, że Valve ukazuje wszystko w czasie rzeczywistym i usprawniło statystyki dotyczące gier. Z drugiej strony do dyspozycji mamy też zewnętrzny serwis Steam Charts, który ukazuje kluczowe informacje o grach m.in. aktywność w poszczególnych produkcjach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam prezentuje funkcję Charts, która pokaże jakie gry są popularne

 0