Street Fighter 6 zapowiedziany. Szczegółów tyle, co Ryu napłakał, ale jest teaser

Street Fighter 6 zapowiedziany. Szczegółów tyle, co Ryu napłakał, ale jest teaser

Capcom zapowiedział oficjalnie pełnoprawną, szóstą odsłonę serii Street Fighter. Co o niej wiemy? Niestety, na razie prawie nic.

Wczoraj pisaliśmy, że zegar opublikowany na specjalnej podstronie przez Capcom zbliża się do końca odliczenia. Zgodnie z zapowiedzią, dziś o godz. 6:00 czasu polskiego Japończycy ogłosili coś ważnego. Tak jak podejrzewało wielu dziennikarzy, analityków i graczy, chodziło o oficjalną zapowiedź gry Street Fighter 6. Miłośnicy tej kultowej serii bijatyk mogą zacierać ręce, ale na szczegóły dotyczące tej produkcji będą musieli poczekać do lata. Na razie Capcom opublikował tylko 41-sekundowy teaser, w którym naprzeciwko siebie stają Ryu oraz Luke, postać przedstawiona w jednym z DLC do Street Fightera 5.

Capcom zapowiedział oficjalnie Street Fightera 6, ale na więcej szczegółów musimy zaczekać do lata. Na razie mamy teaser.

"Wiemy, że chcielibyście wiedzieć więcej (a my chcielibyśmy wam powiedzieć więcej), jednak musicie jeszcze trochę poczekać" - napisał Capcom w oficjalnym komunikacie. Więcej informacji o Street Fighterze 6 poznamy podczas Summer Game Fest 2022. Czy szósta część serii ukaże się jeszcze w tym roku? Trudno spekulować. Wiadomo natomiast, że 24 czerwca do sprzedaży trafi Capcom Fighting Collection. To zestaw składający się z dziesięciu starszych tytułów Capcomu. W ich skład wchodzi m.in. Hyper Street Fighter 2. W odświeżone klasyki zagramy na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Switch.

Street Fighter to obok takich serii, jak Mortal Kombat czy Tekken, jedna z najbardziej zasłużonych dla gatunku bijatyk w historii. W poszczególne jej odsłony graliśmy dotychczas na wszystkich popularnych platformach, począwszy od automatów, Amigi czy Atari, a na wszystkich generacjach PlayStation i Xboksa skończywszy. Cała seria sprzedała się dotychczas w łącznym nakładzie 47 milionów egzemplarzy (stan na wrzesień 2021).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Street Fighter 6 zapowiedziany. Szczegółów tyle, co Ryu napłakał, ale jest teaser

 0