Street Fighter 6 w przyszłym roku z komentarzem w czasie rzeczywistym. Zobaczcie rozgrywkę

Street Fighter 6 w przyszłym roku z komentarzem w czasie rzeczywistym. Zobaczcie rozgrywkę

Capcom już kilka miesięcy temu potwierdził, że Street Fighter 6 nadchodzi, publikując krótki teaser nowej odsłony tej niezwykle popularnej bijatyki, ale dopiero teraz doczekaliśmy się pełnoprawnej zapowiedzi. 

Japoński producent zdradził, że Street Fighter 6 ukaże się w 2023 roku na PS5, PS4, Xbox Series X|S i PC. Tak jak firma obiecała w swoim pierwszym zwiastunie, gra będzie zawierać Luke'a, kluczową postać z DLC do Street Fighter V, ale oczywiście nie zabraknie także ulubieńców fanów, takich jak Ryu i Chun-Li. Producent wcześniej opisywał Luke'a jako „kluczowego gracza w przyszłości Street Fightera”, który pomógłby rozwinąć jego świat i zdaje się, że to ta postać będzie grać tu pierwsze skrzypce. 

Oczywiście Street Fighter 6 oferować będzie tryby znane z poprzednich odsłon, ale dostarczy także dwa nowe: World Tour i Battle Hub.

Capcom używa do produkcji gry autorskiego silnika RE Engine i twórcy podkreślają, że ta technologia pozwala uwydatnić najdrobniejsze szczegóły, takie jak choćby wygląd poszczególnych napinających się mięśni. Firma wykorzystała również silnik RE do innych swoich popularnych tytułów z ostatnich lat, w tym Resident Evil Village, Devil May Cry 5 czy Monster Hunter: Rise.

Jedną z funkcji debiutujących w Street Fighter 6 jest komentarz w czasie rzeczywistym, który dostarczyć ma zrozumiałe wyjaśnienia dotyczące rozgrywki w naszych meczach. Odpowiadać mają za niego znani komentatorzy ze społeczności bijatyk, począwszy od Jeremy'ego „Vicious” Lopeza i Aru, a użytkownicy będą mogli też skorzystać z napisów w 13 językach.

Oczywiście Street Fighter 6 oferować będzie tryby znane z poprzednich odsłon, ale dostarczy także dwa nowe: World Tour i Battle Hub. Ponadto Capcom wprowadza nowoczesny typ sterowania, aby ułatwić wykonywanie specjalnych ruchów: pozwala to wykonywać zaawansowane ataki poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku wraz z wprowadzaniem kierunku.

Firma nie ogłosiła jeszcze dokładnej daty premiery, ale powyżej możecie obejrzeć zwiastun prezentujący rozgrywkę, w tym nie tylko starcia, ale i poruszanie się postaci po świecie gry z widokiem zza pleców.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Street Fighter 6 w przyszłym roku z komentarzem w czasie rzeczywistym. Zobaczcie rozgrywkę

 0