Studio Hideo Kojimy otworzyło oddział, który będzie tworzyć filmy, seriale i muzykę

Studio Hideo Kojimy otworzyło oddział, który będzie tworzyć filmy, seriale i muzykę

Gry Hideo Kojimy często określane są jako filmowe i najwyraźniej słynny japoński twórca gier postanowił wziąć to sobie do serca i zająć się także tworzeniem nowych produkcji na srebrny ekran.

Gry takie jak Metal Gear Solid przeładowane są przerywnikami filmowymi, a reżyser lubuje się w widowiskowych scenach i zawiłych historiach, dlatego fani od lat zastanawiają się, czemu Kojima po prostu nie robi filmów. Nie da się bowiem ukryć, że żaden inny twórca w branży gier nie zbliżył tego medium bardziej niż Kojima (co jednak nie wszystkim się podoba). Wygląda na to, że popularny producent rzeczywiście w końcu postanowił spróbować swoich sił w branży filmowej. 

Kojima Productions utworzyło dział poświęcony muzyce, telewizji i filmowi, który będzie działał z Los Angeles.

Studio Hideo Kojimy otworzyła oddział, który będzie tworzyć, filmy, seriale i muzykę

Jak informuje GamesIndustry.Biz, Kojima Productions utworzyło dział poświęcony muzyce, telewizji i filmowi, który będzie działał z Los Angeles. Riley Russell, były dyrektor Sony Interactive, pokieruje jednostką, która próbuje rozszerzyć działalność Kojima Productions na nowe media. „Nowy oddział będzie miał za zadanie pracować z kreatywnymi i utalentowanymi profesjonalistami w telewizji, muzyce i filmie, a także w bardziej mu znanym przemyśle gier” – powiedział Russell. „Zespół ma na celu zwiększenie zasięgu i świadomości marek, które są obecnie rozwijane w Kojima Productions oraz uczynienie ich jeszcze w większym stopniu częścią naszej kultury popularnej”.

Fakt, że Kojima Productions wychodzi poza branżę gier, trudno więc uznać za zaskoczenie, pojawia się jednak pytanie, jak studio planuje dokonać ekspansji. Od czasu przeobrażenia w 2015 roku Kojima Productions wydało jedną grę, czyli Death Stranding. Być może doczekamy się filmowej adaptacji właśnie tego tytułu? Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać, by poznać pierwszy filmy projekt studia. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Studio Hideo Kojimy otworzyło oddział, który będzie tworzyć filmy, seriale i muzykę

 0