Szef EA ujawnił Star Wars Jedi: Fallen Order i nową grę z serii Titanfall

Szef EA ujawnił Star Wars Jedi: Fallen Order i nową grę z serii Titanfall

Szef Electronic Arts przyznał, że wydadzą kolejną produkcję związaną z uniwersum Gwiezdnych Wojen, a także Titanfall. Za stworzenie obu gier odpowiadają autorzy dostępnego od kilku dni darmowego battle royala Apex Legends, studio Respawn. Akcję Star Wars: Jedi Fallen Order umieszczono pomiędzy trzecią a czwartą częścią filmowej serii, zaś nam przyjdzie wcielić się w rolę Jedi ocalałego z masakry, która powstała w wyniku Rozkazu 66 zainicjowanego przez samego imperatora Palpatine’a. Premiera Star Wars: Jedi Fallen Order, wbrew wcześniejszym prognozom, odbędzie się nie w okresie świątecznym, tylko jesiennym bieżącego roku, czyli nieco szybciej. Gra trafi na wiodące platformy sprzętowe - PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. To wszystko, co na razie wiemy o nowym tytule w świecie Gwiezdnych Wojen.

Szef EA potwierdził prace nad Star Wars: Jedi Fallen Order oraz nową grą z serii Titanfall. Obie produkcje trafią do sprzedaży w 2019 roku.

Szef EA ujawnił Star Wars Jedi: Fallen Order i nową grę z serii Titanffall

Co ciekawe, grą zachwycił się CEO Electronic Arts, Andrew Willson. Przyznał, że miał okazję zagrać w trwające 20 minut demo i jest w pełni zadowolony z tego, co zobaczył. „Produkcja jest wyjątkowa pod każdym względem, wliczając w to poziom głębi dostępnego świata Star Wars oraz życia jako Jedi” - powiedział Willson. Cóż, dobrze, że za stworzenie nowych Gwiezdnych Wojen nie odpowiada ekipa, która wydała na świat bardzo przeciętnego Battlefronta. W pewnym momencie mówiło się nawet o odebraniu Elektronikom praw do tworzenia wirtualnego Star Wars i przekazania ich pod opiekę innej firmy. Jednak zgodnie ze stanowiskiem EA wszystko pozostaje na swoim miejscu, a wydawca dostał następną szansę wykazania się. Czy Respawn podoła zadaniu? Tego dowiemy się po premierze.

Tak jak wspominaliśmy na początku, w realizacji pozostaje również nowa gra związana z Titanfall, co stanowi niemałe zaskoczenie, ponieważ Respawn zapewniało wcześniej, że jest skupione na rozwijaniu Apex Legends. Nad darmowym battle royale pracuje jednak tylko część pracowników studia, a reszta skupia się właśnie na pozostałych tytułach. Niestety o samej grze nie wiemy praktycznie nic, poza tym, że pojawi się w 2019 roku. Prezes Respawn na Twitterze zdradził jedynie, iż lubią eksperymentować ze swoimi markami. Ostatnie słowa mogą być odrobinę niepokojące, ponieważ w tym przypadku zamiast pełnoprawnej odsłony Titanfall na konsole czy komputery możemy otrzymać jego mobilną wersję, a więc autorzy poszliby w ślady Blizzarda oraz niechlubnego Diablo Immortal.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szef EA ujawnił Star Wars Jedi: Fallen Order i nową grę z serii Titanfall

 0