Tak prezentuje się płyta główna EVGA dla procesorów AMD Ryzen

Tak prezentuje się płyta główna EVGA dla procesorów AMD Ryzen

EVGA zamierza przejść na „ciemną” stronę i przymierza się do wypuszczenia płyty głównej pod procesory AMD. Producent pozwolił nam rzucić okiem na ten produkt

EVGA nie jest firmą, która kojarzona jest ze sprzętem AMD. Firma dotychczas dość mocno trzymała się Intela i NVIDII, wypuszczając na rynek płyty główne pod procesory tego pierwszego i karty graficzne z GPU tego drugiego producenta. Jednak firma od niedawna zwiastuje powrót do płyt głównych dedykowanych CPU AMD. Niewielu bowiem pamięta, że EVGA w przeszłości miało już w swojej ofercie MOBO pod procesory Czerwonych i trudno się temu dziwić, gdyż było to wiele lat temu.

EVGA zwiastuje powrót do płyt głównych dedykowanych CPU AMD.

Tak prezentuje się płyta główna EVGA dla procesorów AMD Ryzen

Dobrze znany w społeczności entuzjastów PC Vince „Kingpin” Lucido skorzystał z Facebooka, aby zapowiedzieć nadchodzącą płytę główną EVGA X570 Dark. Popularny overclocker zamieścił tylko jedno zdjęcie płyty głównej od dołu, na którym widzimy standardowe logo EVGA „Dark”, do którego dołączył logotyp AMD Ryzen. Z tego, co możemy powiedzieć o układzie płyty (patrząc na punkty lutowania), posiada ona tylko dwa gniazda DIMM (podobnie jak jego odpowiednik Z590 Dark), którym towarzyszą dwa sloty PCIe x16. Gniazdo PCIe x4 znajduje się również w dolnej części płyty głównej.

EVGA prezentuje płyty główne Z590 DARK i Z590 FTW dla procesorów Core 11. generacji

Z wyjątkiem bardzo krótkiego zwiastuna od EVGA i późniejszego posta Lucido na Facebooku jest to jedyna informacja, jaką obecnie posiadamy na temat X570 Dark. Ale biorąc pod uwagę fakt, że ten nowy trailer przynajmniej pokazuje nam samą płytę, można żywić nadzieję, że nie przyjdzie nam już zbyt długo czekać na pełnoprawną prezentację tego produktu. 

Jednakże trzeba pamiętać, że mamy tu do czynienia z produktem z flagowej serii Dark firmy EVGA, więc należy się spodziewać, że jej cena będzie dość wysoka, szczególnie na tle bardziej mainstreamowych MOBO. Wart też dodać, że płyta główna Z590 Dark dla procesorów Intela została po raz pierwszy ogłoszona na początku stycznia i nie została jeszcze wprowadzona na rynek. Być może EVGA po prostu czeka, aż jej odpowiednik AMD będzie gotowy i wypuści oba produkty jednocześnie. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak prezentuje się płyta główna EVGA dla procesorów AMD Ryzen

 0