LG prezentuje telewizor za 8 milionów złotych. Monstrum może mieć nawet 325"

LG prezentuje telewizor za 8 milionów złotych. Monstrum może mieć nawet 325"

Telewizor za... ile? 6,5 miliona zł bez VAT. LG oficjalnie rozpoczął walkę o klienta w najwyższym segmencie po tym, jak Samsung zapowiedział telewizory The Wall.

Największa konfiguracja nowego Direct View LED kosztuje z VAT ponad 8 milionów złotych. Jest więc skierowany nie tylko do ludzi o najbardziej zasobnych portfelach, ale także tych, którzy mają gdzie go umieścić. Telewizor może bowiem osiągnąć przekątną nawet 325", co stawia Samsunga i jego The Wall w bardzo niezręcznej sytuacji. Ten bowiem oferuje maksymalnie "jedyne" 292". Nie znamy dokładnych szczegółów nowej konfiguracji LG, bo producent niechętnie dzieli się informacjami na ten temat. LG zapewnia jednak, że urządzenia (wszystkie) odznaczają się wysokim kontrastem, kątami widzenia i kolorami. Pierwszą z nich jest wyświetlacz Full HD oraz podwójny p2p Full HD (rozciągnięty na dwa panele), który może osiągnąć nawet 196".

LG wypuszcza na rynek swoje telewizory Direct View LED. Przekątna 325", rozdzielczość 8K i 8 milionów złotych.

Wersja z rozdzielczością 4K ma już przekątną 163" lub 217" i tak jak w pierwszym przypadku, można dołączyć do nich kolejne panele, by stworzyć podwójne 4K (ułożone obok siebie) i osiągnąć przekątną 294" lub 393". Wisienką na torcie jest stworzony przez LG telewizor o przekątnej 325" (ponad 8 metrów). Ten odznacza się według producenta najlepszą jakością obrazu w rozdzielczości 8K. Tak jak wspomnieliśmy, nie znamy szczegółów dotyczących zastosowanych technologii ani nawet parametrów modularnych telewizorów LG. Wiemy natomiast, że kontroler WebOS po zakupie telewizora przyjedzie do Was w osobnym urządzeniu, a koszt instalacji w domu oraz opieki nad sprzętem wynosi 30 tysięcy dolarów amerykańskich, czyli około 115 tysięcy zł. Kupujecie czy czekacie na coś większego?

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG prezentuje telewizor za 8 milionów złotych. Monstrum może mieć nawet 325"

 0