Ten konkurent Steam Deck oferuje 5 GHz CPU i 1 TB SSD

Ten konkurent Steam Deck oferuje 5 GHz CPU i 1 TB SSD

Jeśli Steam Deck nie spełnił waszych oczekiwań i szukacie czegoś potencjalnie mocniejszego i bardziej elastycznego, to w takim razie warto zainteresować się GPD WIN Max 2021, czyli następcą GPD WIN Max, który trafił na platformę Indiegogo.

Kampania crowdfundingowa GPD WIN Max 2021 powinna wystartować jeszcze dziś, a cena urządzenia zaczyna się od 999 USD (po kampanii będzie to 1250 USD). Mówimy więc o wyraźnie droższym urządzeniu od Steam Deck, który startować będzie od 600 USD, ale wynika to choćby z zastosowania 1 TB dysku SSD czy procesora Intel Core i7-1195G7, który w trybie boost jest w stanie się rozpędzić do 5 GHz.  

Kampania crowdfundingowa GPD WIN Max 2021 powinna wystartować jeszcze dziś, a cena urządzenia zaczyna się od 999 USD.

Co więcej, w przeciwieństwie do Steam Deck, GPD WIN Max 2021 jest urządzeniem z klapką, zamykanym niczym miniaturowy laptop. Kiedy podnosimy ekran, naszym oczom ukażą się nie tylko zwykłe przyciski kontrolera do gier (para joysticków naśladujących konstrukcję pada Xbox 360, przyciski strzałek i ABXY oraz przyciski naramienne), ale także podświetlaną klawiaturę QWERTY i gładzik. Oznacza to, że możemy używać tego urządzenia jako handhelda lub laptopa (choć praca na tak małym urządzenia raczej nie będzie wygodna).

Ekran H-IPS ma domyślną rozdzielczość 1280 × 800 pikseli, co może wydawać się niską wartością, ale przy przekątnej ekranu 8 cali, otrzymujemy naprawdę przyzwoite 188 pikseli na cal (PPI). Ekran ma również maksymalną jasność 500 nitów, co zapewnia wygodniejsze użytkowanie na zewnątrz, 90% pokrycie kolorów DCI-P3 i jest chroniony szkłem Gorilla Glass.

Testy przeprowadzone na ustawieniach niskie/średnie w 800p

Użytkownicy będą mieli do wyboru dwie różne platformy procesorów: jedną z procesorem AMD Ryzen 7 4800U o niskim poborze mocy (8 rdzeni fizycznych, 16 wątków i grafiką Radeon Vega) lub Intel Core i7-1195G7 (4-rdzeniowy, 8 -wątków Tiger Lake z grafiką Iris Xe). GPD twierdzi, że wersja z Intelem będzie oferować zwiększoną wydajność w grach ze względu na wyższą wydajność pojedynczego wątku i ogólnie wyższą wydajność grafiki, chociaż rozwiązanie AMD powinno oferować bardziej zrównoważoną rozgrywkę i produktywność w porównaniu z wersją Intel, zapewniając jednocześnie dłuższe czasy działania ze względu na wyższą efektywność energetyczną. 

WIN Max 2021 będzie również oferować definiowane przez użytkownika ustawienia TDP; dostępne są limity 20 W, 25 W lub 28 W, a także profil 7 W dla jak najdłuższej pracy na baterii (ten jednak nie jest wskazany do gier). Pod maską znajdziemy także 16 GB dwukanałowej pamięci LPDDR4. Zintegrowana pamięć masowa to 1 TB dysk SSD NVMe (dwukrotnie pojemniejszy niż w Steam Deck). Na pokładzie znajdziemy także 2x porty Thunderbolt 4 (dla wersji opartej na Intelu), podczas gdy wariant AMD oferuje 2x USB 3.2 Type-C. Dostępne są też 2x USB 3.2 Type-A, 1x HDMI 2.0, 1x Gigabit Ethernet i 1x wyjście audio 3,5 mm. Co ciekawe, osoby, które posiadają poprzednią wersję tego urządzenia (WIN Max), mogą kupić upgrade płyty głównej za 699 USD, zmieniając sprzęt w WIN MAX 2021.

Konsolka GPD Win 3 miała być pogromcą Nintendo Switch. Co z tego wyszło?

Warto pamiętać, że udział w kampaniach crowdfundingowych nie jest równoznaczny z zakupem produktu i zdarza się, że ufundowany produkt nie trafia ostatecznie na rynek. GPD WIN Max 2021 ma obecnie elastyczny cel finansowania społecznościowego w wysokości 200 000 USD, co oznacza, że ​​dochody z finansowania społecznościowego zostaną przekazane producentowi niezależnie od tego, czy osiągną cel finansowania społecznościowego.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ten konkurent Steam Deck oferuje 5 GHz CPU i 1 TB SSD

 0