That's No Moon - o tym studio będzie głośno. Twórcy The Last of Us i God of War połączyli siły

That's No Moon - o tym studio będzie głośno. Twórcy The Last of Us i God of War połączyli siły

Grupa doświadczonych twórców gier zebrała się, aby stworzyć nowe studio, które chce tworzyć wysokobudżetowe produkcje AAA. Może nie są to znane nazwiska, ale każdy z nich ma długą historię w branży gier i zna się na swojej robocie.

That’s No Moon to nowe studio założone przez Michaela Mumbauera, Tinę Kowalewski, Taylora Kurosaki i Nicka Kononelosa. Mumbauer, dyrektor generalny nowego studia, wcześniej pełnił funkcję szefa Visual Arts Group w Sony Computer Entertainment America. Kowalewski kierowała zaś rozwojem produktów w Sony Santa Monica (twórcy God of War) i będzie pełniła funkcję dyrektora ds. strategii w That's No Moon. Kurosaki wcześniej pracował w Infinity Ward jako reżyser narracji i był jednym z pierwszych członków Naughty Dog. Kononelos z kolei wcześniej pracował jako starszy dyrektor ds. rozwoju w Electronic Arts, gdzie zajmował się tytułami takimi jak Madden NFL i Need for Speed. Pełnił również funkcję starszego kierownika produkcji na PlayStation i brał udział tworzeniu takich gier jak The Last of Us, Uncharted i God of War. Jak więc widać mamy tu do czynienia z naprawdę zacną paczką, która pracowała przy największych grach. 

That’s No Moon to nowe studio założone przez doświadczonych twórców gier, pracujących wcześniej nad The Last of Us czy God of War. 

That's No Moon - o tym studio będzie głośno. Twórcy The Last of Us i God of War połączyli siły

Chociaż nie pochwaliło się jeszcze żadnymi szczegółami, That’s No Moon powiedziało, że jego debiutancki projekt będzie ambitną, jednoosobową grą akcji AAA z widokiem TPP (zza pleców bohatera). Biorąc pod uwagę nazwę studia (słynny cytat z Gwiezdnych wojen: Część IV – Nowa nadzieja), niektórzy uważają, że ta tajemnicza gra może być nowym tytułem osadzonym w uniwersum Star Wars. Na chwilę obecną wiemy jedynie, że debiutancka gra nowego studio będzie„ambitną” produkcją, która „przekroczy granice zarówno pod względem rozgrywki, jak i fabuły”. Brzmi to dość ogólnie i enigmatycznie, a na pełnoprawną prezentację zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. 

W każdym razie od samego początku będą tworzyć wysokobudżetowe produkcje, ponieważ firma Smilegate Entertainment zainwestowała w nowe studio 100 milionów dolarów. Południowokoreański deweloper jest najbardziej znany z CrossFire, strzelanki FPS z 2007 roku, która do dziś pozostaje popularna, pomimo 14 lat na karku. Współpraca ta ma pomóc „stworzyć nowe doświadczenia, które zainspirują do empatii i bardziej osobistego połączenia z graczami na całym świecie”.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: That's No Moon - o tym studio będzie głośno. Twórcy The Last of Us i God of War połączyli siły

 0