The Last of Us Part I - nowy zwiastun i wymagania wersji PC. Trzeba będzie dokupić RAM

The Last of Us Part I - nowy zwiastun i wymagania wersji PC. Trzeba będzie dokupić RAM

Wygląda na to, że 16 GB pamięci RAM, które przez lata było standardem nawet dla najbardziej wymagających gier, powoli staje się niewystarczające, bo kolejny port PC wymaga 32 GB dla rozgrywki na ustawieniach powyżej Full HD. 

Sony opublikowało właśnie nowy materiał wideo prezentujący rozgrywkę z The Last of Us Part I na PC (poniżej), a przy okazji otrzymaliśmy informacje na temat wymagań gry i funkcji dostępnych w komputerowym porcie. Chociaż ten tytuł bazuje na podobnej technologii graficznej, wymagania dotyczące GPU i pamięci są znacznie większe niż w przypadku ostatniego portu Naughty Dog na PC, czyli Uncharted.

Sony opublikowało właśnie nowy materiał wideo prezentujący rozgrywkę z The Last of Us Part I na PC (poniżej), a przy okazji otrzymaliśmy informacje na temat wymagań gry.

The Last of Us Part I wymaga co najmniej 16 GB pamięci RAM i 100 GB przestrzeni dyskowej – znacznie więcej niż 79 GB wymaganej w wersji na PlayStation 5. Ponadto tabela z wymaganiami nie wspomina o dysku twardym, a jedynie o SSD, ale jest mało prawdopodobne, że gra nie uruchomi się z HDD, choć jego brak w wymaganiach sugerować może, że twórcy wyraźnie zalecają nośniki półprzewodnikowe. 

Podobnie jak inne duże produkcje w ostatnim czasie, gra sugeruje co najmniej kartę graficzną GeForce GTX 970, GTX 1050 Ti lub AMD Radeon 470 do rozgrywki w 30 klatkach na sekundę w rozdzielczości 720p. Jeśli zaś chodzi o zalecane GPU, to również obyło się bez zaskoczenia, gdyż jest to GeForce RTX 2070 Super, RTX 3060 lub Radeon RX 6600 XT do rozgrywki w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę przy wysokich ustawieniach. Co ciekawe w zalecanych grafikach pojawia się też Radeon RX 5800 XT – czyli karta graficzna, która nie istnieje. Zapewne jest to zwykły błąd i prawdopodobnie chodziło o Radeona RX 5700 XT.

The Last of Us Part I - nowy zwiastun i wymagania wersji PC. Zalecane 32 GB RAM i 100 GB na SSD

Do grania w rozdzielczości 1400p lub 4K producent rekomenduje już 32 GB pamięci RAM i wysokiej klasy kartę graficzną (odpowiednio Radeon RX 6750 XT i GeForce RTX 2080 Ti dla 1440p oraz Radeon RX 7900 XT i GeForce RTX 4080 dla 4K). Podobne wymagania miały ostatnie wydawane na PC gry, takie jak Forspoken i Returnal (również od Sony).

Tak jak inne porty Sony na PC, The Last of Us Part I obsługuje DLSS, FSR 2.2, 21:9 i 32:9, przewodowe funkcje DualSense i dźwięk 3D. Ustawienia grafiki PC obejmują jakość tekstur, cienie, odbicia, okluzję otoczenia i wiele innych. Podobnie jak wersja na PS5, gra nie obsługuje ray tracingu.

The Last of Us Part I pojawi się na Steamie i w Epic Games Store 28 marca. Standardowa edycja kosztuje 260 zł.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Last of Us Part I - nowy zwiastun i wymagania wersji PC. Trzeba będzie dokupić RAM

 0