The Riftbreaker - kolejna polska gra radzi sobie świetnie na Steamie

The Riftbreaker - kolejna polska gra radzi sobie świetnie na Steamie

Szczecińskie studio Exor ma powody do radości. Jego najnowsza produkcja - The Riftbreaker - cieszy się sporym zainteresowaniem na platformie Steam.

The Riftbreaker to połączenie gry akcji ze strategią, które ujrzało światło dzienne 14 października, tj. w miniony czwartek. W pierwszy weekend po premierze zanotowało bardzo dobry wynik, gromadząc przed komputerami nawet 22 tysiące użytkowników Steama. To pozwoliło mu trafić na listę pięćdziesięciu najpopularniejszych tytułów na platformie. Graczom spodobała się mieszanka takich elementów, jak budowanie bazy i jej obrona, eksploracja oraz survival. Obecnie można ją kupić za 89,10 zł (wliczając 10-procentowy rabat, dostępny w ramach aktualnej promocji).

The Riftbreaker jest kolejną polską grą, która wzbudziła spore zainteresowanie użytkowników Steama. Wcześniej pisaliśmy o sukcesach Timberborn czy Gas Station Simulator.

A to nie jedyny powód do świętowania w szczecińskim zespole. The Riftbreaker cieszy się nie tylko sporą popularnością, ale także dobrymi ocenami. Do tej pory grę oceniło ponad 2,3 tysiąca użytkowników Steama, z czego aż 91 proc. wypowiedziało się na jej temat pochlebnie. Warto dodać, że produkcja studia Exor jest dostępna nie tylko na pecetach. Powstały też wersje na Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Abonenci usługi Xbox Game Pass mogą ją pobrać bezpłatnie. Na każdej z platform można też sprawdzić wersję demonstracyjną.

The Riftbreaker to kolejna udana premiera polskiej gry w ostatnim czasie. We wrześniu pisaliśmy o sukcesie Timberborn (od studia Mechanistry) oraz Gas Station Simulator (Drago Entertainment). Nieźle poradził sobie także Rustler, nazywany "średniowiecznym GTA" (Jutsu Games). Ponadto wielu użytkowników Steama interesuje się takimi rodzimymi produkcjami, jak Robin Hood: Builders of Sherwood czy SimRail. Oby tak dalej!

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Riftbreaker - kolejna polska gra radzi sobie świetnie na Steamie

 0